08.06.2010

Master w Coffee News

Firma Coffee News wydająca lokalne gazety reklamowe znalazła masterfranczyzobiorcę, który będzie rozwijał sieć franczyzową na terenie naszego kraju.

Coffee News to cotygodniowa publikacja rozrywkowa, która jest dostarcza do kawiarni i restauracji. Jej celem jest przekazywanie wyłącznie pozytywnych informacji. Założeniem twórców jest bawienie czytelnika, przy jednoczesnym wspieraniu małych i średnich przedsiębiorców, którym publikacja w wydawnictwie umożliwia dotarcie do potencjalnych klientów w ich okolicy. Celem jest przekazanie właścicielom barów bezpłatnego pisma dla klientów, którzy lubią czytać w trakcie jedzenia. Na całym świecie w sieci działa już ponad 1 tys. franczyzobiorców.

Ludzik Coffee News z gazetą i kawą.

Do końca 2010 roku planowane jest uruchomienie około 15 licencjonowanych wydawnictw Coffee News w Polsce.

- Nasza publikacja ma być przyjazna i pomocna ludziom na co dzień. Z założenia nie ma to być kolejna "wielka" gazeta, ale lokalne czasopismo do poczytania przy kawie - mówi Olga Siekierska z Coffee News Polska. - Chcemy dać czytelnikowi odrobinę rozrywki i uśmiechu, a jednocześnie być pomocnym przy wyborze firm świadczących usługi, których każdy na co dzień może potrzebować.

Obecnie centrala Coffee News na Polskę wydaje jedną edycję gazety w Łodzi. - Planujemy rozszerzyć ją do trzech edycji w naszym mieście - mówi Olga Siekierska.

Franczyzobiorcy wydają już Coffee News w Gdańsku i Wrocławiu. Od czerwca będzie działał także partner w Szczecinie. W niedługim czasie mają ruszyć kolejne edycje - w Warszawie, Poznaniu, Jeleniej Górze i Rzeszowie - najwcześniej pod koniec wakacji.

W Polsce Coffee News ma ukazywać się w miejscowościach liczących powyżej 60 tys. mieszkańców. Do końca 2010 roku planowane jest uruchomienie około 15 licencjonowanych wydawnictw.

Oprócz kosztów początkowych franczyzobiorca musi liczyć się z poniesieniem wydatków na materiały marketingowe: stojaki i foldery reklamowe. W koszty działalności oprócz opłat bieżących i kosztów prowadzenia firmy trzeba wliczyć także wydatki związane z drukiem publikacji. Do końca bieżącego roku opłata wstępna wynosi 8 tys. zł. Opłaty bieżące są stałe na poziomie 200 zł tygodniowo.

Do wydawania Coffee News nie jest konieczne posiadanie lokalu. Przygotowywaniem publikacji można zajmować się z domowego biura. Spotkania najczęściej odbywają się u klientów.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora