18.08.2010

Dent-a-Medical w dwa lata może otworzyć nawet 200 placówek

Zagraniczny inwestor pomoże sieci gabinetów stomatologicznych w realizacji planów.

Notowana na New Connect spółka Dent-a-Medical podpisała list intencyjny z zagranicznym inwestorem. Na jego podstawie do końca sierpnia ma zawrzeć umowę o strategicznej współpracy dotyczącej budowy sieci franczyzowej.

Dent-a-Medical pożyczy na ten cel blisko 2 mln zł od inwestorów zewnętrznych. Wierzytelności te zostaną zamienione na akcje.

- Postawiliśmy sobie ambitny cel utworzenia do końca roku nawet 60 nowych placówek. Na ten cel przeznaczymy środki z nowej emisji akcji. Cały czas zgłaszają się do nas różni inwestorzy. W jednym z przypadków rozpoczęliśmy wstępne sondowanie tematu. Inwestor jest zainteresowany przyspieszeniem rozwoju Dent-a-Medical w drodze inwestycji finansowej lub współpracy z dużym podmiotem branżowym, działającym w innym kraju. Jeśli rozmowy zakończyłyby się sukcesem, plany ogłaszane na początku roku można by uznać za mocno konserwatywne – mówił w maju Mariusz Andrych, prezes zarządu Dent-a-Medical.

I wydaje się, że stare prognozy rozwoju sieci można będzie wrzucić do kosza. W dwa lata spółka może wchłonąć do swojej sieci nie 60, a nawet 200 placówek stomatologicznych. Wszystko dzięki zagranicznej firmie, której nazwa nie została ujawniona. Potencjalny partner zażądał jednak przedstawienia zabezpieczenia finansującego gwarantującego realizację planów spółki. Dent-a-Medical pożyczy na ten cel blisko 2 mln zł od inwestorów zewnętrznych. Wierzytelności te zostaną zamienione na akcje. Pierwotnie pieniądze na zabezpieczenie miały być pozyskane dzięki emisji akcji serii E, ale ta została przerwana, ze względu na pojawieniu się spółek chcących ulokować kapitał w projektach Dent-a-Medical.

Sieć gabinetów dentystycznych ma na razie dwie placówki: własną w Warszawie, oraz oddany w marcu we franczyzę punkt we Wrocławiu.

(gum)