30.08.2010

Redan liczy zyski

Właściciel marki Top Secret, podał wyniki finansowe za pierwsze półrocze.

Grupa Kapitałowa Redan w minionym półroczu wypracowała 0,3 mln zł całkowitego zysku, podczas gdy w ubiegłym roku zanotowała ponad 17 mln zł starty. Dobre wyniki finansowe spółki są efektem rosnących przychodów ze sprzedaży, które osiągnęły wartość 142,2 mln zł oraz zwiększeniu marży handlowej o 8 proc. i również 8 proc. zmniejszenia kosztów funkcjonowania Grupy.

Wnętrze sklepu Top Secret and Friends. Na pierwszym planie lada, w tle odzież. Fot. Redan

Redan prowadzi sprzedaż w czterech sieciach detalicznych: Troll, Top Secret, Top Secret&friends oraz Textilmarket.

- Uzyskane w pierwszej połowie br. wyniki utwierdzają nas w przekonaniu, że zrealizujemy opublikowane prognozy - mówi Piotr Kulawiński, Prezes Zarządu Redan. Spółka planuje w 2010 r. uzyskać 334 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 5,8 mln zł zysku netto.

Pierwsza połowa tego roku, podobnie zresztą, jak i koniec ubiegłego, należała do dyskontów, które zanotowały 14 proc. wzrost sprzedaży. Na tej fali popłynęła też należąca do Redanu sieć Textilmarket, w której sprzedaż wzrosła o 18 proc., co oznacza, że ponad połowa sprzedaży spółki jest realizowana na rynku dyskontowym. Lepsza sprzedaż, to również efekt rozbudowy sieci sklepów, która powiększyła się o kolejne 23 placówki.

Nieco gorzej spółka radziła sobie na rynku modowym, gdzie funkcjonują jej marki Top Secret, Troll, a niebawem dołączy do nich sportowy Drywash, tam zanotowano 3 proc. spadek sprzedaży. Jednocześnie wypracowana marża handlowa wzrosła o 5 proc., zaś koszty zostały zmniejszone o 9 proc. O 53 proc. wzrosła też sprzedaż marek modowych za granicą, co pozwoliło na wypracowanie 1 mln zł zysku na sprzedaży.

Grupa Kapitałowa Redan zatrudnia w Polsce ponad półtora tysiąca osób. Sprzedaż jest prowadzona w czterech sieciach detalicznych: Troll, Top Secret, Top Secret&friends oraz Textilmarket liczących blisko 400 sklepów.

(mak)