07.10.2010

Dom w pół roku

Sieć partnerów Zajdy, firmy budującej domy z bali, jest w stanie w 6 miesięcy postawić dom.

Firma działa na rynku od ponad 30 lat. Początkowo zajmowała się wykonywaniem mebli - stołów, krzeseł, a nawet szachów. Rocznie realizuje kilkanaście projektów domów z bali.
- Klienci mają coraz większą świadomość zalet takich domów. Zwykle nie mają wątpliwości, że drewno to najzdrowszy z możliwych budulców - twierdzi Sławomir Chodkiewicz z Zajdy. - Dla tych, którzy mają wątpliwości, na przykład w kwestii trwałości drewnianych domów, polecamy wizytę w Chochołowie, gdzie stoi kilkanaście domów budowanych ponad 100 lat temu. Są one w dalszym ciągu użytkowane przez osoby prywatne.

Dom z drewnianych bali

Do budowy domów z bali wykorzystuje się najczęściej świerki i sosny.

Koszty prowadzenia punktu Zajdy wiążą się z remontem lokalu i zakupem niezbędnego sprzętu, w tym komputera, ekranu do prezentacji projektów oraz katalogów i broszur. Właściciel marki nie pobiera opłaty wstępnej, bieżącej ani marketingowej. Sieć partnerska ma za zadanie umożliwić klientom łatwiejszy dostęp do rynku wykonawców domów z bali.

Czas trwania budowy wraz z przygotowaniem przyciętych bali to zaledwie 4-6 miesięcy. Zależy on od złożoności projektu i wielkości domu. Aktualnie działają cztery jednostki partnerskie i jedna własna.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0