18.10.2010

Majster buduje markę

Operator franczyzowej sieci jest o krok od realizacji planów rozwoju na 2010 rok.

Plany na ten rok zakładały osiągnięcie liczby 100 placówek franczyzowych. Pierwszy sklep pod znakiem Majstra powstał w 2007 roku, a dziś pod tym szyldem działają już 93 placówki. Franczyzodawca ocenia, że docelowo może powstać ich nawet ok. 200.

Wnętrze punktu sieci Majster.

Marka swoją pozycję rynkową buduje zaledwie trzy lata, ale już może pochwalić się wzrostem na poziomie kilkudziesięciu placówek rocznie.

- Na sukces marki Majster złożyło się kilka czynników - mówi Arkadiusz Palus, pełnomocnik zarządu ds. sieci Majster.- Najważniejszym jest jednak to, że gwarantujemy naszym franczyzobiorcom kompleksową współpracę. Dotyczy ona zarówno projektu i budowy punktu, jak i szkoleń, rozwiązań informatycznych, a także obsługi handlowej i marketingowej. Kontrolujemy rozwój sieci, ale też czerpiemy z pomysłów naszych partnerów i wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom.

Marka swoją pozycję rynkową buduje zaledwie trzy lata, ale już może pochwalić się wzrostem na poziomie kilkudziesięciu placówek rocznie.

- Konkurencja na rynku jest bardzo duża, dlatego też nasi partnerzy mają dużą elastyczność w doborze asortymentu i w prowadzeniu akcji marketingowych na lokalnych rynkach - mówi Palus.- Dlatego zapewniamy im wsparcie przez cały okres wspólnego działania, a w zamian oczekujemy wzrostu obrotów i lojalności.

Wkład własny wymagany do wejścia do sieci to ok. 40 tys. zł. Franczyzobiorca powinien dysponować dobrze usytuowanym lokalem przystosowanym do prowadzenia działalności handlowej, a także posiadać doświadczenie w prowadzeniu biznesu.

(gum)