Redan podsumowuje trzeci kwartał

W portfolio Grupy Redan znajduje się marka dyskontowa Textilmarket i rozwijane we franczyzie sieci sklepów Top Secret i Troll oraz multibrandowy Top Secret&Friends.
Wtorek
26.10.2010
Odzieżowa spółka z Łodzi zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży.
 

Spółka zajmująca się rozwojem sieci Top Secret i Troll nie może w tym roku narzekać na złe wyniki. Po trzech kwartałach tego roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły o 7 proc. w porównaniu do wyniku osiągniętego w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosły 222 mln. zł. Szacunkowa wartość marży handlowej Grupy wzrosła o 20 proc.

- Trzeci kwartał zakończyliśmy wzrostami sprzedaży i marży handlowej, zarówno w dyskontowym, jak i modowym sektorze naszej działalności. Wypracowane od początku roku poziomy sprzedaży i marży są zgodne z naszymi oczekiwaniami i utwierdzają nas w przekonaniu, że osiągniemy zaplanowany na ten rok wynik - mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu spółki Redan.

Największe przychody ze sprzedaży osiągnęła działająca na rynku dyskontowym sieć Textilmarket. Po trzech kwartałach bieżącego roku wypracowała 117,1 mln przychodów ze sprzedaży, co oznacza ponad 20 proc. wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. Jednocześnie wolumen marży handlowej zwiększył się o 23 proc. Co ważne dla wyników rośnie także sprzedaż w sklepach porównywalnych – w ciągu trzech kwartałów tego roku o 4 proc. Redan zamierza w dalszym ciągu rozwijać swoją sieć sklepów dyskontowych, która od początku roku powiększyła się o ponad 30 nowych punktów.

Na rynku modowym Grupa Redan konsekwentnie realizuje strategię budowy sklepów multibrandowych Top Secret&Friends. Obecnie jest ich już ponad 20 w największych miastach w Polsce. Ich rozwój w całości zrekompensował zamknięte w zeszłym roku sklepy monobrandowe Trolla. Łącznie w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2010 r. na rynku modowym w Polsce Grupa Redan zrealizowała taki sam poziom obrotów jak w roku poprzednim, czyli ponad 93 mln zł.

- Kluczowe znaczenie dla osiąganych na rynku modowym wyników ma przede wszystkim wolumen marży handlowej. Od początku roku wzrósł on o 24 proc., co bezpośrednio przekłada się na poprawę realizowanych wyników. W sklepach porównywalnych przychody zwiększyły się zaś o ponad 2 proc. Dobrze rozwijała się także sprzedaż poza granicami Polski: wzrosła o ponad 23 proc. - mówi Bogusz Kruszyński.

W portfolio Grupy Redan znajduje się marka dyskontowa Textilmarket i rozwijane we franczyzie sieci sklepów Top Secret i Troll oraz multibrandowy Top Secret&Friends. Spółka zarządza ponad 400 sklepami w kraju i za granicą.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018