15.11.2010

Czwarty Holiday Inn w Polsce

W Bydgoszczy uruchomiono czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn.

W ubiegłym roku firma dewelopersko-budowlana Budizol z Włocławka zapowiedziała otwarcie jesienią 2010 r. hotelu sieci Holiday Inn w Bydgoszczy. Zgodnie z tym anonsem, obiekt został otwarty w październiku tego roku. Nowy hotel oferuje gościom 134 pokoje, w tym osiem apartamentów. Są także pokoje łączone (np. specjalnie wyposażone dla osób niepełnosprawnych z opiekunem) i pokoje dla alergików.
Inwestor liczy przede wszystkim na gości biznesowych, dlatego przygotował aż sześć sal konferencyjnych, zaopatrzonych w wysokiej jakości sprzęt multimedialny. Ta największa w mieście powierzchnia konferencyjna pomieści nawet 350 osób. Obiekt posiada również restaurację i siłownię z sauną.

Hotel Holiday Inn w Bydgoszczy nocą.

Inwestor liczy przede wszystkim na gości biznesowych, dlatego przygotował aż sześć sal konferencyjnych, które pomieszczą nawet 350 osób.

- Nasze badania wykazały, jakie czynniki są najistotniejsze w trakcie wyboru bazy noclegowej. Były to między innymi: duże i wygodne łóżka, przestrzenne prysznice i profesjonalne usługi hotelowe, a wszystko w nowoczesnym wnętrzu i przyjaznej atmosferze. Wymienione elementy nasi goście znajdą w Holiday Inn. Jesteśmy pewni, że nasz nowy wizerunek pomoże nam spełnić ich oczekiwania - mówi dyrektor hotelu, Andrzej Musiński.

Bydgoski Holiday Inn działa w systemie franczyzowym, podobnie jak pozostałe trzy obiekty zbudowane w Polsce: pięciogwiazdkowy hotel w Krakowie oraz czterogwiazdkowe w Warszawie i podwarszawskim Józefowie. W Krakowie funkcjonuje też trzygwiazdkowy Express by Holiday Inn. Włocławski inwestor podpisał umowę z Colliers International, firmą specjalizującą się w doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych, na wprowadzenie i zarządzanie hotelem przez pierwszy rok jego działalności. Colliers negocjował franczyzę między Intecontinental Hotels Group, do którego należy Holiday Inn, a deweloperem.

Firma Budizol SA realizuje projekty mieszkalne i komercyjne głównie w województwie kujawsko-pomorskim, ale też w innych częściach kraju. Na swoim koncie ma budowę apartamentowców w Warszawie, Konstancinie, Łodzi i Płocku, a także centra handlowe w Gdyni, Włocławku, Inowrocławiu i Elblągu. W przyszłości grupa chce zainwestować także w inne projekty hotelowe, jak choćby w budowę aparthotelu we Włocławku oraz osiedla domów wypoczynkowych w nadmorskim Rozewiu.

W naszym kraju w systemie franczyzowym swoje projekty realizują takie sieci, jak m.in.: Marriott, Hilton, Radisson, Sheraton czy Best Western.

(mip)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Miłosława Pejda-Rabij

dziennikarz
Napisz do autora