Rok się kończy, Muszkieterowie nie zwalniają

Sieć handlowa licząca obecnie 159 supermarketów Intermarché oraz 74 sklepy Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce.
Wtorek
21.12.2010
Supermarketów Intermarché i Bricomarché wciąż przybywa.
 

Grupa Muszkieterów otworzyła w grudniu cztery nowe supermarkety. Trzy z nich to placówki spod znaku Intermarché Super, które od niedawna działają w dolnośląskim Chojnowie, pomorskim Kwidzynie oraz Zbąszyniu w Wielkopolsce. 11 grudnia w Rawie Mazowieckiej otwarty został supermarket Bricomarché.

- Wszystkie sklepy zostały zbudowane według nowego konceptu, w którym zastosowano nowy układ i ujednoliconą ekspozycję produktów. Nowe placówki dysponują powierzchniami sprzedaży od 943 do 1350 m2, a w każdym z nich zatrudnionych jest około 50 osób - mówi Bartłomiej Tarłowski z Grupy Muszkieterów.

Sztandarowe produkty spożywczych supermarketów Intermarché to przede wszystkim mięso pochodzącego z własnego rozbioru, pieczywa z własnego wypieku, a także produkty z dostępnych na terenie supermarketów wędzarni. Klienci sklepów mogą też skorzystać z oferty marek własnych, która obejmuje zarówno produkty ekonomiczne, jak i artykuły ze średniego segmentu. W Bricomarché w Rawie Mazowieckiej natomiast wybierać można w ofercie ponad 15 tys. artykułów budowlanych i dekoracyjnych. Można tam również kupić produkty dla majsterkowiczów oraz akcesoria motoryzacyjne.

- Bricomarché świadczy dla swoich klientów wiele dodatkowych usług, jak na przykład karta kredytowa lub sprzedaż ratalna. Posiadacze karty Bricomarché otrzymają darmowy kredyt do 51 dni, swobodę wyboru spośród wielu opcji spłat oraz dostęp do atrakcyjnych promocji tylko dla posiadaczy karty - dodaje Eliza Orepiuk z Grupy Muszkieterów.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem 185 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa licząca obecnie 159 supermarketów Intermarché oraz 74 sklepy Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. W 2009 r. jej obroty przekroczyły 3,27 mld zł. Rozwojem obu sieci na krajowym rynku kieruje spółka ITM Polska.

(gum)