Opłata licencyjna w sieci Aptek Arnika uzgadniana jest z każdym licencjobiorcą indywidualnie, ale kandydaci na franczyzobiorców muszą liczyć się z kwotą inwestycji na poziomie 180 tys. zł.
Środa
19.01.2011
Rynek się konsoliduje, a sieć Aptek Arnika powiększa się o punkt w Bielsko-Białej.
 

Nowa placówka została otwarta na początku stycznia. To dziesiąta franczyzowa apteka w sieci. W ostatnim kwartale 2010 pod szyldem Arniki pojawiły się też lokale w Lubawie oraz Jeleniej Górze, a w całym minionym roku przybyło 8 aptek franczyzowych. W sieci działa też 15 punktów własnych.

- W systemie franczyzowym w trakcie realizacji mamy też sześć nowych aptek Arnika - mówi Waldemar Ciunel, właściciel sieci. - W pierwszym kwartale tego roku planowane są otwarcia w Olsztynie, Szczytnie, Bolesławicach oraz dwóch lokali w Poznaniu. Pod koniec 2011 planujemy też otwarcie apteki w Biskupcu. Bieżący rok chcielibyśmy zakończyć łączną liczbą 25 aptek działających w systemie franczyzowych.

Na rynku aptek trwa proces konsolidacji – coraz więcej niezależnych przedsiębiorców decyduje się na przystąpienie do jednej z dużych sieci. W ubiegłym roku właściciela zmieniło blisko 300 punktów handlujących lekami.

- Za jakiś czas na rynku rywalizować będą już tylko sieci. Samodzielne apteki coraz chętniej przyłączają się do nich, bo to daje im silne podstawy do osiągnięcia trwałej przewagi konkurencyjnej w lokalnym otoczeniu – tłumaczy Ciunel. - Niezależny właściciel apteki nie jest w stanie być konkurencyjnym, a co za tym idzie - osiągać odpowiedniego poziomu obrotów. Sieci oferują swoim partnerom hurtowe zaopatrzenie w korzystniejszych cenach, a przy tym gwarantują zaplecze marketingowe.

Opłata licencyjna w sieci Aptek Arnika uzgadniana jest z każdym licencjobiorcą indywidualnie, ale kandydaci na franczyzobiorców muszą liczyć się z kwotą inwestycji na poziomie 180 tys. zł. Powinni też dysponować lokalem o powierzchni 120-200 m2, położonym w okolicach głównych ciągów komunikacyjnych lub handlowych.

- Przedsiębiorcom, którzy już prowadzą swoje apteki, oferujemy szansę uzyskania większej marży. Przystępując do sieci Aptek Arnika zachowują oni niezależność w zakresie finansowym i własnościowym, ale korzystają z oferty i strategii marketingowej obejmującej całą sieć franczyzową - mówi Waldemar Ciunel. - Franczyza pozwala wykorzystać potencjał wspólnoty skupiającej większą liczbę aptek.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Witaminowe eldorado

Caring health is government duty they must have to provide best health caring service actually I am from DissertationPlus | Dissertation Service I have to write on health and I...

3 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Looking for technical support, visit on: contact support phone number, contact support, contact phone number, contact number, support phone number, Support number, tech support...

10 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

aol customer service, aol customer service phone number, aol customer service number, aol customer service phone, aol customer service phone, aol customer support, aol customer...

10 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

google [url=https://www.google.com]google[/url],

10 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2018
Sklep z ziołami

Szczególnie jeżeli w takim sklepie są różnie produkty nie tylko same zioła jak http://zielarzradzi.pl/ to myślę że taki sklep jest dobry

15 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2018
Preparaty odchudzające

zobaczcie co o niej piszą http://zamowdiete.pl/prezentacje-pokazy-spolki-clavam-sp-z-o-o-doskonala-okazja-zakupy/

38 wypowiedzi
ostatnia 26.07.2018
Preparaty odchudzające

a nie lepiej zdrowo gotować w garnkach oferowanych firmę clavam myślę że to całkiem dobra opcja.

38 wypowiedzi
ostatnia 26.07.2018
Preparaty odchudzające

dobre preparaty posiada firma clavam

38 wypowiedzi
ostatnia 25.07.2018