Opłata licencyjna w sieci Aptek Arnika uzgadniana jest z każdym licencjobiorcą indywidualnie, ale kandydaci na franczyzobiorców muszą liczyć się z kwotą inwestycji na poziomie 180 tys. zł.
Środa
19.01.2011
Rynek się konsoliduje, a sieć Aptek Arnika powiększa się o punkt w Bielsko-Białej.
 

Nowa placówka została otwarta na początku stycznia. To dziesiąta franczyzowa apteka w sieci. W ostatnim kwartale 2010 pod szyldem Arniki pojawiły się też lokale w Lubawie oraz Jeleniej Górze, a w całym minionym roku przybyło 8 aptek franczyzowych. W sieci działa też 15 punktów własnych.

- W systemie franczyzowym w trakcie realizacji mamy też sześć nowych aptek Arnika - mówi Waldemar Ciunel, właściciel sieci. - W pierwszym kwartale tego roku planowane są otwarcia w Olsztynie, Szczytnie, Bolesławicach oraz dwóch lokali w Poznaniu. Pod koniec 2011 planujemy też otwarcie apteki w Biskupcu. Bieżący rok chcielibyśmy zakończyć łączną liczbą 25 aptek działających w systemie franczyzowych.

Na rynku aptek trwa proces konsolidacji – coraz więcej niezależnych przedsiębiorców decyduje się na przystąpienie do jednej z dużych sieci. W ubiegłym roku właściciela zmieniło blisko 300 punktów handlujących lekami.

- Za jakiś czas na rynku rywalizować będą już tylko sieci. Samodzielne apteki coraz chętniej przyłączają się do nich, bo to daje im silne podstawy do osiągnięcia trwałej przewagi konkurencyjnej w lokalnym otoczeniu – tłumaczy Ciunel. - Niezależny właściciel apteki nie jest w stanie być konkurencyjnym, a co za tym idzie - osiągać odpowiedniego poziomu obrotów. Sieci oferują swoim partnerom hurtowe zaopatrzenie w korzystniejszych cenach, a przy tym gwarantują zaplecze marketingowe.

Opłata licencyjna w sieci Aptek Arnika uzgadniana jest z każdym licencjobiorcą indywidualnie, ale kandydaci na franczyzobiorców muszą liczyć się z kwotą inwestycji na poziomie 180 tys. zł. Powinni też dysponować lokalem o powierzchni 120-200 m2, położonym w okolicach głównych ciągów komunikacyjnych lub handlowych.

- Przedsiębiorcom, którzy już prowadzą swoje apteki, oferujemy szansę uzyskania większej marży. Przystępując do sieci Aptek Arnika zachowują oni niezależność w zakresie finansowym i własnościowym, ale korzystają z oferty i strategii marketingowej obejmującej całą sieć franczyzową - mówi Waldemar Ciunel. - Franczyza pozwala wykorzystać potencjał wspólnoty skupiającej większą liczbę aptek.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Optyk ma różowe okulary

To może być bardzo ciekawy artykuł. ______________ Magisterskie prace z anglistyki

18 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Optyk ma różowe okulary

my całą rodziną uczęszczamy do http://perfektvision.pl/. Porównując inne salony to naprawdę wyróżniają się ceną i jakością okularów

18 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
Firma w zgodzie z naturą

Warto też zadbać o artykuły bhp które są w zgodzie z naturą, np polecam zajrzeć tutaj: http://www.bhpnawigator.com.pl/ , mają naprawdę świetną ofertę.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Thanks to you! happy wheels full game online. moto x3m 2 online.

4 wypowiedzi
ostatnia 28.03.2018
Własny biznes w Anglii

Załatwianie spraw za granicą jest czasami bardzo ciężkie, bo nie wszystko rozumiemy, ale jeśli chodzi o Anglię, to nie powinno być z tym większehgo kłopotu. Jest...

27 wypowiedzi
ostatnia 21.03.2018
Własny biznes w Anglii

Z tego co ja sie orientuje to warto aktualnie tam zalozyc biznes. Wszystko od strony przepisow jest o wiele latwiejsze. Mam znajomego ktory tam prowadzi od dluzszego czasu...

27 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2018
Preparaty odchudzające

Zależy od zainteresowań warto robić to co się lubi. Mój znajomy niedawno otworzył własną znajomość jako trener personalny, ale od dawna się tym interesował i...

30 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2018
Apteka, wykończenie lokalu

Teraz weszła jakaś Apteka dla Aptekarza i biznes aptekarski się pogorszy.__________________________________politechnikapoznan.eu

18 wypowiedzi
ostatnia 16.03.2018
zobacz więcej na forum