07.02.2011

Własny Biznes na Ukrainie

U naszych wschodnich sąsiadów ukazał się pierwszy numer ukraińskiego wydania magazynu Własny Biznes FRANCHISING.

Magazyn powstał w oparciu o doświadczenia zdobywane przez osiem lat w polskiej edycji miesięcznika. Jego wydawcą jest ukraiński oddział firmy doradczej PROFIT system. Pierwszy numer nowego czasopisma pojawił się w sprzedaży pod koniec stycznia.

Okładka ukraińskiego wydania magazynu Własny Biznes FRANCHISING.

O tym, jak zarabiać twarzą opowiada Andrij Kuźmenko, ukraiński piosenkarz i celebryta.

- Ukraińcy chcą zakładać własne firmy i szukają sposobu, jak zrobić to skutecznie. Świadczą o tym chociażby wyniki portalu franchising.ua, który w ubiegłym roku miał średnio ponad 110 tys. odsłon. Mimo to, istnieje konieczność promowania wśród ukraińskich przedsiębiorców idei franchisingu - mówi Liliya Sidelnyk, dyrektor ukraińskiego biura PROFIT system. - Zbyt wielu przedsiębiorców nie wie jeszcze czym jest franczyza, nie zna jej zalet, ani możliwości, jakie daje ukraińskiej gospodarce. Szerzenie tej idei było dla nas inspiracją do stworzenia ukraińskiego wydania magazynu Własny Biznes FRANCHISING.

Własny Biznes FRANCHISING zajmować się będzie tematyką z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W magazynie znajdą się analizy rynkowe, wskazówki dotyczące zakładania firmy i skutecznego zarządzania.

W pierwszym numerze biznesowego dwumiesięcznika czytelnicy mogą m.in. poznać tajniki biurowego cateringu oraz dowiedzieć się, jak założyć biuro podróży. Magazyn dostarcza również informacji o tym, co dzieje się na ukraińskim rynku franczyzy, prezentuje wywiady z franczyzobiorcami oraz dane o systemach franczyzowych działających na rynku. W ukraińskim Własnym Biznesie znalazła się również historia marki Porsche oraz wywiad z Andrijem Kuźmenko, liderem grupy Skryabin oraz producentem muzycznym. Czytelnicy mogą również sprawdzić swoje predyspozycje do prowadzenia własnego biznesu rozwiązując psychotest „Czy nadaję się na przedsiębiorcę?”.

(mak)