16.06.2011

Emmerson w Pile

Pośrednik nieruchomości otwiera trzy kolejne biura.

W maju sieć powiększyła się o trzecie, po Białymstoku i Zielonej Górze, franczyzowe biuro. Franczyzobiorcą jest firma A1 z Piły, która oferuje zarówno usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jak i badania rynku, zarządzanie i wycenę nieruchomości. Na przełomie czerwca i lipca do sieci przystąpią jeszcze trzej franczyzobiorcy – z Krosna, Tarnowa i Łodzi.

Wnętrze siedziby Emmerson przy A. Jana Pawła II w Warszawie.

Emmerson dogadał się z Leptos Group. Będzie sprzedawał budowane przez nią na Cyprze apartamenty i wille.

Emmersonowi udało się też podpisać umowę o współpracy z grupą Leptos, na mocy której sieć dołączy do swojej oferty wybudowane przez nią apartamenty i wille na Cyprze.

- Podjęcie współpracy z największym cypryjskim deweloperem wynika z realizacji naszej strategii działania, zakładającej zaangażowanie w różnych segmentach rynku nieruchomości. Nieruchomości zagraniczne są dostępne w naszej ofercie od wielu lat. Naszym zdaniem nieruchomości wakacyjne nie tylko zagranicą, ale także w kraju, to coraz lepiej rozwijający się segment rynku. Ekspansja spółki w tym kierunku będzie mieć pozytywny wpływ na wyniki finansowe oraz tym samym poprawę płynności firmy - mówi Aleksander Skirmuntt, członek zarządu Emmerson.

Notowany na giełdowym rynku New Connect pośrednik zarządza też siecią 16 placówek własnych. Przystąpienie do konceptu Emmersona na zasadzie franczyzy wymaga uiszczenia opłaty licencyjnej w wysokości 20 tys. zł oraz poniesienia kosztów wynajmu i wyposażenia biura.

(gum)