30.06.2011

Redan idzie do Rosji

Do końca 2014 roku spółka zamierza otworzyć w Rosji 80 sklepów franczyzowych Top Secret.

Wyszukiwaniem potencjalnych franczyzobiorców Top Secret w Rosji zajmie się firma Vneshtorg OOO, z którą Grupa Redan współpracuje od dwóch lat. Vneshtorg OOO będzie również odpowiedzialny za obsługę logistyczną dystrybucji towarów, będzie też nadzorować wdrażanie standardów w rosyjskich sklepach Top Secret. Umowa pomiędzy firmami została zawarta na 3,5 roku z opcją przedłużenia jej na kolejne lata. Do obsługi sklepów franczyzowych powołana zostanie spółka Redan Moscow OOO.

Modelka w ubraniach marki DryWash.

W Polsce Redan sprzedaje swoje produkty w ponad 400 sklepach.

- W związku z realizacją strategii rozwoju Grupy w zakresie ekspansji zagranicznej, a w szczególności dynamicznego rozwoju na rynku rosyjskim, postanowiliśmy rozszerzyć naszą dotychczasową współpracę z firmą Vneshtorg OOO. Jest to partner o ugruntowanej pozycji na rynku, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu aktywnie wesprze rozwój naszego sektora fashion w Rosji - mówi Bogusz Kruszyński, prezes zarządu spółki Redan.

Grupa Redan chce do końca 2014 roku uruchomić w Rosji 80 sklepów z logo Top Secret i Top Secret&Friends. Spółka przewiduje również znaczący wzrost obrotów, które w czasie trwania współpracy powinny osiągnąć 200 mln zł.

W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia ponad półtora tysiąca osób. Sprzedaż jest prowadzona w czterech sieciach detalicznych: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll oraz Textilmarket liczących ponad 400 sklepów.