31.10.2011

Nadchodzi ERA cięcia kosztów

Franczyzobiorcy Expense Reduction Analysts pomagają przedsiębiorcom rozsądnie zarządzać wydatkami.

Wstąpienie Polski do struktur unijnych dało wielu przedsiębiorcom możliwość spojrzenia na zarządzanie kosztami przez pryzmat sukcesów ich kolegów z krajów członkowskich. Niemcy, Francuzi, Hiszpanie czy też Holendrzy od wielu lat przykładają olbrzymią wagę do projektowania procesów z uwzględnieniem optymalizacji kosztowej. W dobie kryzysu pod lupę wzięte zostały kolejne grupy wydatków np.: usługi kurierskie i pocztowe, materiały biurowe, archiwizacja danych, ubezpieczenia, telekomunikacja, ochrona, czy wydatki na flotę samochodową.

Mężczyzna z komputerem.

Expense Reduction Analysts ma w Polsce 12 konsultantów.

- Generalnie w każdej firmie jest około 100 kategorii, w których warto szukać oszczędności, ale trzeba je wprowadzać z głową. Znany jest przykład jednego z banków, który tak zredukował koszt kupna papieru do drukarki, że w połowie każdego miesiąca brakowało papieru na druk ofert dla nowych klientów… - mówi Łukasz Polak, senior partner Expense Reduction Analysts.

Oszczędności można wprowadzić samemu, ale można też powierzyć ten proces wyspecjalizowanym firmom, jedną z nich jest Expense Reduction Analysts, która w Polsce ma 12 konsultantów.

- Jeszcze w tym roku do naszej sieci dołączy kilku nowych ekspertów, którzy będą doradzać firmom, jak skutecznie ciąć koszty. Chcielibyśmy, ażeby do końca przyszłego roku pod naszym logo działało 20 franczyzobiorców - mówi Łukasz Polak.

(mak)