Handlowa prognoza pogody

Obroty we wrześniu były niższe od zakładanych, jednak dobre wyniki z października pozwalają z optymizmem oczekiwać na wynik IV kwartału i całego roku.
Czwartek
10.11.2011
Redan odnotował wzrost sprzedaży w październiku. Ale III kwartał miał fatalny. Wszystko przez ciepły wrzesień.
 

- Na obroty w takich miesiącach jak marzec i wrzesień duży wpływ mają warunki pogodowe: zimny początek wiosny, lub tak jak w tym roku, bardzo ciepły początek jesieni, nie sprzyjają sprzedaży nowych kolekcji – mówi Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan S.A. - Natomiast, ochłodzenie w październiku od razu przełożyło się na dynamiczny wzrost. Przed nami jeszcze najlepszy miesiąc dla sprzedaży detalicznej, czyli grudzień. To powoduje, że jestem spokojny o realizację aktualnej prognozy wyniku na ten rok.

Prognoza na ten rok została właśnie przez Zarząd Redanu skorygowana i zakłada zysk netto w wysokości 6,5 mln zł (o ok. 20 % wyższy niż w roku 2010). Duży wpływ na tę decyzję miała duża strata spółki na różnicach kursowych, spowodowana osłabieniem złotego wobec USD. Grupa Redan zanotowała wynik o 2,4 mln zł gorszy niż w III kwartale 2010 r. kiedy to spółka uzyskała 1,3 mln zł zysku z tego tytułu.

Po trzech kwartałach bieżącego roku sprzedaż Grupy Redan wyniosła 261,7 mln zł. Prognoza na koniec przewiduje przychody na poziomie 382 mln zł, czyli spółka ma do wypracowania w IV kwartale 120,3 mln zł.

Redan SA jest operatorem detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów Textilmarket, prowadząc łącznie 440 sklepów. Spółka funkcjonuje w ramach grupy kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018