10.11.2011

Handlowa prognoza pogody

Redan odnotował wzrost sprzedaży w październiku. Ale III kwartał miał fatalny. Wszystko przez ciepły wrzesień.

- Na obroty w takich miesiącach jak marzec i wrzesień duży wpływ mają warunki pogodowe: zimny początek wiosny, lub tak jak w tym roku, bardzo ciepły początek jesieni, nie sprzyjają sprzedaży nowych kolekcji – mówi Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan S.A. - Natomiast, ochłodzenie w październiku od razu przełożyło się na dynamiczny wzrost. Przed nami jeszcze najlepszy miesiąc dla sprzedaży detalicznej, czyli grudzień. To powoduje, że jestem spokojny o realizację aktualnej prognozy wyniku na ten rok.

Sklep Top Secret. Fot. Redan

Obroty we wrześniu były niższe od zakładanych, jednak dobre wyniki z października pozwalają z optymizmem oczekiwać na wynik IV kwartału i całego roku.

Prognoza na ten rok została właśnie przez Zarząd Redanu skorygowana i zakłada zysk netto w wysokości 6,5 mln zł (o ok. 20 % wyższy niż w roku 2010). Duży wpływ na tę decyzję miała duża strata spółki na różnicach kursowych, spowodowana osłabieniem złotego wobec USD. Grupa Redan zanotowała wynik o 2,4 mln zł gorszy niż w III kwartale 2010 r. kiedy to spółka uzyskała 1,3 mln zł zysku z tego tytułu.

Po trzech kwartałach bieżącego roku sprzedaż Grupy Redan wyniosła 261,7 mln zł. Prognoza na koniec przewiduje przychody na poziomie 382 mln zł, czyli spółka ma do wypracowania w IV kwartale 120,3 mln zł.

Redan SA jest operatorem detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów Textilmarket, prowadząc łącznie 440 sklepów. Spółka funkcjonuje w ramach grupy kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora