27.01.2012

Firma z wizytówki

Dystrybucja reklam... w windzie – to nowy na polskim rynku pomysł na biznes we franczyzie.

Panele wizytówkowe i reklamy w windach pojawiają się w kolejnych miastach. Te nietypowe formy reklamy cieszą się rosnącą sympatią klientów, więc firmy sięgają po nie coraz chętniej. Ich dystrybucją zajmuje się Grupa Mediowa Valere.
- Reklama w windzie ma wywołać efekt zaskoczenia, przyciągnąć uwagę w niebanalny sposób, a przez to utkwić w pamięci odbiorcy. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku paneli wizytówkowych, gdzie w niewielkich boksach umieszczane są wizytówki różnych instytucji. Obie te formy promocji spotykają się z dużym zainteresowaniem firm, zwłaszcza teraz, w niepewnych czasach – wyjaśnia Mateusz Gabryś, dyrektor zarządzający i właściciel Grupy Mediowej Valere.

Panel Wizytówkowy

Panel wizytówkowy ma wywołać efekt zaskoczenia, przyciągnąć uwagę w niebanalny sposób, a przez to utkwić w pamięci odbiorcy.

Dystrybucją reklam w windzie zajmują się cztery oddziały Grupy Mediowej Valere – jeden własny i trzy prowadzone przez franczyzobiorców. Niebawem dołączą do nich dwa kolejne – w Tychach i Katowicach. Do końca 2012 roku firma zamierza uruchomić dwie placówki własne i osiem franczyzowych.

Pomysł na panele wizytówkowe sprawdził się już u naszych południowych sąsiadów, gdzie usługi tego typy świadczy 13 punktów. Nad Wisłą ta forma reklamy dopiero debiutuje, ale Grupa Mediowa Valere prowadzi już rozmowy z osobami zainteresowanymi współpracą franczyzową. Firma planuje, że do maja tego roku panele pojawią się przynajmniej w 10 polskich miastach, a do końca roku miast, w których będzie można reklamować się w ten sposób ma być ok. 20.

Na początek franczyzobiorca dostaje 100 tablic wraz z materiałami zabezpieczającymi. Franczyzodawca udostępnia mu również bazę kontaktów, które pozwolą firmie zdobyć pierwsze zamówienia. W komplet tablic reklamowych umieszczanych w windzie trzeba zainwestować 8 tys. zł. Inwestycja w panele wizytówkowe to 7 tys. zł.

Franczyzobiorca musi samodzielnie wybrać miejsca, w których zostaną umieszczone panele i wynegocjować z właścicielami warunki ich umieszczenia. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku reklamy w windzie, z tym, że negocjacje ze spółdzielnią mieszkaniową leżą w gestii franczyzodawcy.

(mak)