Ewelina Kozioł, właściciel sieci Mydlarnia u Franciszka
Poniedziałek
06.02.2012
Wielu franczyzobiorców prowadzi po kilka placówek. Doświadczenie zdobyte w jednym sklepie przydaje się w kolejnych – mówi Ewelina Kozioł, właścicielka sieci Mydlarni u Franciszka.
 

Jak Mydlarnia u Franciszka oceniania mijający rok pod kątem rozwoju sieci placówek?
2011 był dla nas bardzo udany - zaczynaliśmy od 15 sklepów, a zakończyliśmy z 35. To o pięć więcej, niż przewidywały nasze plany. Szczególnie intensywna była pod tym względem końcówka roku. Musieliśmy przesunąć kilka otwarć na styczeń tego roku, bo chcieliśmy wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Co skłania franczyzobiorców do otwierania kolejnych sklepów?
Do współpracy z Mydlarnią u Franciszka szukamy osób, które będą wkładały w prowadzenie sklepu całe serce. Zanim zdecydujemy się na współpracę z danym partnerem pytamy, czy chce być tylko inwestorem, czy też będzie czynnie uczestniczył w życiu swojego sklepu. Osobom, które już z nami współpracują i osiągają dobre wyniki finansowe łatwiej podjąć decyzję o otwarciu kolejnej placówki franczyzowej. Ktoś, kto dobrze radzi sobie z biznesem w jednej lokalizacji, poradzi sobie też w innych. Rekordzista prowadzi cztery sklepy oddalone od siebie o 50 km.

Jakie są plany firmy na ten rok?
Chcemy, żeby do końca tego roku w sieci działało 100 sklepów. Myślę, że ten plan jest możliwy do zrealizowania, zwłaszcza, że już w lutym pod naszą marką będzie funkcjonowało 50 sklepów z kosmetykami naturalnymi. Nowe Mydlarnie powstaną m.in. w Opolu, Rabce i Nowym Sączu. Z niecierpliwością czekamy także na otwarcie Mydlarni w marcu w Berlinie. Na razie chcemy skoncentrować się na rozwoju sieci w Polsce, ale jeśli pojawią się interesujące propozycje z zagranicy, to nie wykluczamy ekspansji na kolejne rynki.

Rozmawiała (mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

63 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018