Chleb powszedni, reklama niecodzienna

Niedziela
18.03.2012
Torby na pieczywo jako powierzchnia reklamowa? Taki pomysł na biznes dla przedsiębiorców przygotowało BK Solutions.
 

Miało być ekologicznie, tanio i oryginalnie. Takie założenia legły u podstaw koncepcji umieszczania reklam na torbach, w które każdego dnia pakowane są miliony bochenków chleba.

- Pieczywo jest kupowane codziennie, a tego rodzaju forma reklamy nie jest tak agresywna, jak ulotki, reklamy wysyłane drogą elektroniczną czy sprzedaż telefoniczna – tłumaczy Jakub Kopeć, współwłaściciel BK Solutions.

logo ECG

Podstawowe zadanie franczyzobiorców BK Solutions polega na pozyskiwaniu klientów i dystrybucji toreb na pieczywo. Ich drukiem, a także przygotowaniem projektu graficznego reklamy (jeśli zażyczy go sobie zleceniodawca), zajmuje się centrala.

Największym atutem oryginalnego nośnika wydaje się jednak jego cena. Najtańszy moduł powierzchni reklamowej dostępny na torbie na pieczywo kosztuje 329 zł netto.

- Biorąc pod uwagę, że miesięczny nakład toreb wynosi 50 tys. sztuk, to przy takiej cenie koszt dotarcia z reklamą do jednego gospodarstwa domowego nie przekracza 1 grosza. Jest to obecnie najtańsza forma promocji na rynku, a do tego ekologiczna. Dla porównania, za ulotkę trzeba zapłacić dziesięciokrotnie więcej – mówi Kopeć.

Podstawowe zadanie franczyzobiorców BK Solutions polega na pozyskiwaniu klientów i dystrybucji toreb na pieczywo. Ich drukiem, a także przygotowaniem projektu graficznego reklamy (jeśli zażyczy go sobie zleceniodawca), zajmuje się centrala. Franczyzodawca negocjuje też warunki współpracy z sieciami handlowymi, do których trafiają reklamowe torebki.

- Spośród największych graczy współpracujemy już m.in. z Biedronką, Intermarché, Carreforuem, Żabką i należącymi do Grupy Eurocash sieciami ABC oraz Delikatesy Centrum – mówi twórca sieci.

Opłata wstępna w sieci wynosi 5 tys. zł. Franczyzobiorca może prowadzić działalność z domu, wówczas oszczędza na najmie i wyposażeniu biura. Dawca licencji pobiera też opłatę miesięczną w wysokości 510 zł.

- Obejmuje ona wydrukowane oferty, umowy, gadżety firmowe, wizytówki, a także wsparcie doradcy biznesowego oraz naszych prawników. Dzięki temu, że posiadamy własne urządzenia do druku na torebkach, partner ma gwarancję najtańszego druku – wylicza Kopeć. - Nie pobieramy natomiast opłat procentowych ani prowizji od obrotu franczyzobiorcy. Wszelkie faktury sprzedażowe trafiają na jego konto.

Matecznikiem BK Solutions jest województwo śląskie, gdzie powstały pierwsze własne jednostki sieci – w Myszkowie, Siewierzu, Zawierciu, Katowicach i Dąbrowie Górniczej. Jak dotąd do konceptu przystąpili franczyzobiorcy z Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także partnerzy z Krakowa, Wielunia, Kalisza, Łodzi, Opola, Szczecina i Warszawy. Aktywnie działające placówki posiadamy również za granicą - w Londynie oraz Preston.

- Do końca lipca 2012 roku chcielibyśmy otworzyć 100 placówek franczyzowych – zapowiada Jakub Kopeć.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa

Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Faktycznie dobrze jest korzystać z takich dotacji bo przedsiębiorca na początku nie ma łatwo. My ze znajomym niedawno...

34 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Pieniądze na rozwój przedsiębiorstwa

Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Faktycznie dobrze jest korzystać z takich dotacji bo przedsiębiorca na początku nie ma łatwo. My ze znajomym niedawno...

34 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Reklama w social media

Jeśli podobają ci się projekty agencji i macie ze sobą dobry kontakt, to nie widzę przeciwwskazań by rozpocząć współpracę. My znaleźliśmy swoją agencję do...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

A programy w stylu memoQ integration? Korzystał ktoś w pracy? https://knowledgebase.xtrf.eu/display/XTRFHelp/memoQ+Integration

2 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Windykacja we franczyzie

Great topic and franchising are based on a marketing concept which can be adopted by an organization as a strategy for business expansion. Topcelebs Jackets

7 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sale na konferencje i spotkania

Cześć, jeśli organizujecie konferencje albo jakieś spotkania to dobrą opcją jest wynajęcie sali na konferencje szczecin albo spotkania biznesowe żeby to było...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018