05.04.2012

Franczyza na paryskich salonach

Franchise Expo Paris odwiedziło w tym roku ponad 23 tys. potencjalnych franczyzobiorców. Najwięcej firm reprezentowało branżę gastronomiczną i odzieżową.

W dniach 20-23 marca w Centrum Wystawowym w Porte de Versailles w Paryżu po raz 31. odbyły się targi Franchise Expo Paris. Na 23 tys. m2 prezentowało się w tym roku ponad 450 francuskich i międzynarodowych sieci. Organizator imprezy, którym jest Francuska Federacja Franchisingu przygotował dla przedsiębiorców także serię wykładów i bezpłatnych warsztatów na temat franczyzy oraz zakładania firmy.

Targi Franchise Expo Paris 2012.

Franchise Expo Paris przyspiesza rozwój sieci franczyzowych we Francji i w Europie, a tysiącom przedsiębiorców pomaga zrealizować swoje marzenie o rozpoczęciu własnego biznesu. Kolejna edycja Franchise Expo Paris odbędzie się w dniach 24–27 marca 2013 roku.

- Paris Franchise Expo są idealną okazją zarówno do podpatrzenia aktualnych światowych trendów we franczyzie jak i do wyboru biznesu wartego zainwestowania. Liczba wystawców na paryskich targach jest niewiele mniejsza niż liczba wszystkich systemów franczyzowych dostępnych na rynku polskim. W tym roku można było zauważyć znaczny wzrost konceptów debiutujących w Porte de Versailles. Rotacja wystawców rok do roku jest bardzo duża, a branżami dominującymi jest gastronomia i odzieżówka. W stosunku do lat ubiegłych zanotowano również wzrost wystawców spoza Francji (około 17 proc.) – mówi Kinga Matuszewska, prawnik, doradca ds. franczyzy w PROFIT system, przedstawiciel firmy w trakcie targów.

Targi we Francji stają się z roku na rok coraz bardziej międzynarodowe. Oprócz zagranicznych wystawców, którzy przyjechali m.in. z Brazylii, USA, Turcji, Holandii czy Włoch targi odwiedziło wielu także potencjalnych nasterfranczyzobiorców spoza Francji, którzy chcieliby rozwijać biznes w państwach, z których pochodzą. W ubiegłym roku było to ponad 2,5 tys. gości z 83 krajów. Od dziesięciu lat na targach jest obecna polska firma konsultingowa PROFIT system.

Gościem honorowy tegorocznych targów była Wielka Brytania. Przy wyborze kraju, głównym kryterium jest promowanie rynku, który jest w danym czasie atrakcyjny w eksporcie, jak i imporcie międzynarodowej franczyzy. W ubiegłych latach tytuł ten przypadał kolejno Kanadzie, Maroko i Brazylii.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora