Czy Wiśniewski wyleczy Redan?

Radosław Wiśniewski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, studiował również w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania (program Maryland State University i Uniwersytetu Łódzkiego), uzyskując tytuł MBA. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w branży odzieżowej.
Piątek
15.06.2012
Po półtora roku piastowania stanowiska Bogusz Kruszyński został odwołany ze stanowiska prezesa zarządu Redan.
 

Jego miejsce zajął Radosław Wiśniewski, który stał już na czele Redanu w latach 1995-2004. Wiśniewski jest założycielem firmy i jej głównym akcjonariuszem. Dotychczas pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Bogusz Kruszyński powrócił na stanowisko wiceprezesa zarządu, które piastował w latach 2005-2011. Michał Kałużyński, powołany do zarządu Redanu pod koniec 2010 roku, który jednocześnie zajmował stanowisko prezesa zarządu spółki Top Secret, skoncentruje się w całości na realizacji jej celów. Decyzję o zmianach podjęła Rada Nadzorcza spółki 13 czerwca.

Zmiany na czele spółki to efekt przekształceń, które mają na celu przenieść zarządzanie operacyjne na spółki zależne działające w sektorze modowym (spółka Top Secret) oraz dyskontowym (spółka Adesso). Nowy zarząd ma skupić się na wyznaczaniu celów strategicznych dla całej Grupy i nadzorować działanie spółek wchodzących w jej skład.

- Wprowadzone zmiany w zarządzie spółki uproszczą korporacyjną strukturę zarządzania Grupą Redan i wzmocnią realizację strategii rozwoju w obu sektorach: modowym i dyskontowym – mówi Radosław Wiśniewski, nowowybrany prezes zarządu Redan.

Zyski z sieci

Zmiany następują w momencie, kiedy spółka zaczyna wypracowywać dobre wyniki. W maju sprzedaż całej grupy kapitałowej osiągnęła wartość 36 mln zł. Wzrost zanotowano zarówno na rynku dyskontowym, który cały czas notuje wysoką sprzedaż, jak i na rynku modowym, który ostatnio mocno kulał. Na poprawę wyników sprzedaży takich marek jak Top Secret, Troll, Drywash wpłynęła przede wszystkim sprzedaż online oraz dystrybucja na rynkach zagranicznych.

- Tylko w maju sprzedaż zagraniczna była trzykrotnie większa niż rok temu – mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan S.A. – E-commerce praktycznie podwaja obroty od początku roku, a tempo rozwoju jeszcze się zwiększy po wprowadzeniu nowej wersji oprogramowania, uruchomieniu sklepu www w Rosji oraz zwiększeniu wydajności magazynu na Ukrainie.

Za pierwsze 5 miesięcy tego roku udział sprzedaży internetowej oraz zagranicznej w łącznych obrotach części modowej Grupy Redan wyniósł 30 proc., a w samym maju – przekroczył 35 proc.

- Nie osiągamy dziś sukcesów w sprzedaży w sklepach tradycyjnych w Polsce – mówi Kruszyński. – Prowadzimy projekty, których celem jest z jednej strony wzrost obrotów, a z drugiej – eliminacja sklepów nie rokujących uzyskania rentowności.

W maju w segmencie modowym sprzedaż wyniosła 16,7 mln zł. Wartość sprzedaży po 5 miesiącach wyniosła 77,6 mln zł, co oznacza wzrost o 9 proc. Poziom sprzedaży sieci TextilMarket w maju wyniósł 19,6 mln zł, natomiast w ujęciu narastającym za 5 miesięcy br. zwiększył się o 18 proc. i wyniósł 83,3 mln zł. 

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

It’s really awesome. I love it.very interesting and meaningfull post. I got some very important views in your post which are very good and applicable for me. I just wish that...

9 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
wiosenne kurtki damskie

Cześć, właśnie chcę sobie kupić jakąś wiosenną kurtkę, jakie kroje są teraz modne ? co nosicie jeśli chodzi o wiosenne kurtki damskie to co możecie mi polecić ?...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

super pomysł! https://vindicat.pl/gielda-dlugow/

9 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2018