24.07.2012

Cały świat chodzi w jeansach

Lee Cooper prowadzi swoją światową ekspansję otwierając sklepy w kolejnych krajach, również w Polsce.

Lee Cooper to pierwsza europejska marka jeansowa, która powstała w Londynie w 1908 roku. W Polsce prowadzi 53 sklepy, w tym 21 własnych oraz 32 franczyzowe. We wrześniu sieć powiększy się o kolejną placówkę, w Szczecinie.
- Wzrost zamożności średniej klasy społecznej to bardzo dobra prognoza dla marek oferujących wysoką jakość produktów w średniej półce cenowej. To właśnie dla takiego klienta dedykowana jest nasza oferta – mówi Bartosz Urbański, kierownik sprzedaży działu hurtu. - Notujemy wzrosty sprzedaży co pozwala nam z optymizmem patrzyć w przyszłość.

Sklep odzieżowy Lee Cooper.

Marka Lee Cooper powstała w 1908 roku w Londynie. Pierwszy sklep w Polsce otwarto 20 lat temu w Częstochowie i funkcjonuje on do dziś.

Rocznie na świecie sprzedawanych jest ponad 5 milionów par spodni Lee Cooper w blisko 4 tys. punktach sprzedaży. Marka obecna jest w 80 krajach. W Polsce jeansy Lee Cooper możemy nosić od przeszło 20 lat. Rozwojem sieci sprzedaży w naszym kraju od początku zajmuje się firma Kamex II, która jest jednocześnie wyłącznym dystrybutorem marki.

- Marka Lee Cooper jest obecnie w fazie globalnej ekspansji – dodaje Bartosz Urbański. - Stawiamy na rozwój sieci sprzedaży. Poszukujemy partnerów zainteresowanych dystrybucją naszych produktów w sklepach zarówno monobrandowych, jak i multibrandowych, gdzie Lee Cooper będzie jedną z 2-3 dostępnych marek.

W obu przypadkach firma nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci. Inwestycja w sklep monobrandowy Lee Cooper zależy od stanu lokalu i jego powierzchni, która nie powinna być mniejsza niż 70 m2. Franczyzobiorca może liczyć na pomoc w wyborze lokalu, jego aranżacji oraz wyposażaniu. Wsparcie otrzyma także podczas procesu rekrutacji i szkolenia personelu oraz w zakresie zamówień towaru.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora