02.09.2012

Biznesmen z cegłą

W ubiegłym roku wydano 85 tys. pozwoleń na budowę. Partnerzy dołączający do Town & Country spróbują przejąć część rynku budowlanego.

Centrala systemu Town & Country w Polsce znajduje się w Szczecinie. Autoryzowanych partnerów franczyzowych działa na terenie naszego kraju trzech, tyle samo co partnerów handlowych. Firma obchodziła w tym roku swoje 15-lecie funkcjonowania na rodzimym rynku niemieckim. Koncept oprócz naszego kraju, rozwijany jest także w Austrii i Holandii. Łącznie w Europie Town & Country wybudowało ponad 20 tys. domów jednorodzinnych i bliźniaków. Masterfranczyzodawca w naszym kraju, spółka HS-Solid Polska, poszukuje partnerów franczyzowych, którzy zajmą się sprzedażą oraz budową domów dla klientów z terenu swojej działalności, jak i handlowych, którzy będą odpowiedzialni tylko za sprzedaż.

Zdjęcie punktu systemu Town&Country Haus

W ubiegłym roku wydano 85270 pozwoleń na budowę w tym 82046 na budynki jednorodzinne. Wysoki trend cały czas się utrzymuje.

- W bieżącym roku przyjęliśmy do naszej sieci trzech partnerów handlowych i dwóch franczyzowych – mówi Dietmar Krywald, członek zarządu HS-Solid Polska Sp. z o.o. - W kolejnych latach chcemy tak rozwinąć system, aby w każdym województwie mieć swojego przedstawiciela.

Town & Country poszukuje potencjalnych franczyzobiorców na Pomorzu i Dolnym Śląsku, a także na terenie województwa małopolskiego i lubuskiego. Jednocześnie firma nie wyklucza kandydatów z innych okolic i zaznacza, że będzie prowadzić negocjacje z każdą chętną osobą. Potencjalny partner powinien posiadać doświadczenie w branży budowlanej i własny kapitał startowy. Wstępna opłata franczyzowa ustalana jest indywidualnie między partnerem a dawcą licencji.

- Coraz częściej Polacy idą w ślady mieszkańców krajów zachodnich, w których wszystkie prace związane z budową wykonuje jedna firma – dodaje Dietmar Krywald. - Naturalnie widzimy dzięki temu szansę rozwoju sieci. Nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą mieć własny dom, ale nie mają czasu zajmować się jego budową. Klientom gwarantujemy kompleksową obsługę oraz pomoc na każdym etapie budowy.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora