Franczyza priorytetem

Pod logo Top Secret, Troll i Top Secret&Friends działa w Polsce 111 sklepów franczyzowych i 59 punktów własnych. Za granicą działa łącznie 51 sklepów, w tym 41 franczyzowych.
Wtorek
13.11.2012
Przez najbliższy rok Redan zamierza otwierać wyłącznie sklepy franczyzowe Top Secret. Punkty własne idą w odstawkę.
 

Na razie z sieci znikają sklepy własne Top Secret i Troll, które przynoszą straty. W tym roku zamknięto 8 nierentownych sklepów, a do końca bieżącego roku zniknie 6 kolejnych. Zamknięcia są zaplanowane również na przyszły rok – w ciągu pierwszego półrocza 2013 roku z sieci zniknie kolejnych 12 sklepów. Zarząd firmy zapowiada, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to skala redukcji zostanie zwiększona.

Zamknięcia nie oznaczają jednak, że sieć sprzedaży marek Top Secret, Troll i Drywash się kurczy. Wręcz przeciwnie, w 2012 w Polsce Redan otworzył 13 pełnowymiarowych sklepów franczyzowych i 34 franczyzowe kornery. Tym samym pod logo Top Secret, Troll i Top Secret&Friends działa w Polsce 111 sklepów franczyzowych i 59 punktów własnych. Za granicą działa łącznie 51 sklepów (41 franczyzowych), a 19 nowych sklepów franczyzowych pojawiło się od początku 2012. Spółka planuje również rozwój handlu internetowego.

- Stawiamy na bardzo dynamiczny rozwój sprzedaży e-commerce, która według naszych planów w ciągu trzech lat wzrośnie pięciokrotnie i sięgnie 100 mln zł. Do końca tego roku zostanie uruchomiona nowa międzynarodowa platforma sprzedaży przez internet – mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan.

Sklep internetowy oferujący marki Redanu jest jak na razie kanałem o najwyższej rentowności i ma 9,4 proc. udział w sprzedaży sieci, podczas gdy jeszcze rok temu było to 5,7 proc. Chociaż sprzedaż marek Redanu wzrosła w III kwartale o 20 proc. (17 proc. od początku roku), to spółka w dalszym ciągu notuje straty, które po trzech kwartałach tego wynoszą 14,9 mln zł.

(mak)