Franczyza bliska ciału

Bielizna marek z portfolio A&P Brands była prezentowana w programie Top Model, nosiły ją także kandydatki do tytułu najpiękniejszej podczas wyborów Miss Polski 2012.
Poniedziałek
10.12.2012
Mijający rok A&P Brands może zaliczyć do udanych. Oferta sklepów franczyzowych firmy wzbogaciła się o nowe marki.
 

Firma A&P Brands zajmuje się dystrybucją luksusowych marek bieliźniarskich takich jak DKNY, Hanky Panky i Elle Macpherson. Bieliznę znanych projektantów możemy znaleźć w czterech butikach franczyzowych oraz ponad 30 salonach multibrandowych. Ostatnie otwarcie miało miejsce w październiku w Warszawie przy ul. Mysiej.

Rozwój sieci sprzedaży to jeden z priorytetów firmy, drugim jest powiększenie listy sprzedawanych marek oraz promocja, która pozwoli dotrzeć z ofertą do szerszej grupy klientów.

- Staramy się systematycznie poszerzać ofertę dostępnych marek. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy współpracę z kolejnymi domami mody, co zaowocowało pojawieniem się w naszych salonach kolekcji znanych już na świecie projektantów: Melissa Odabash, Babajaan i M Michael Kors – wylicza Agata Krysiak, właścicielka A&P Brands.

Salony z markami A&P Brands najczęściej znajdują się w centrach handlowych lub przy głównych ulicach miast. Sklepy mają od 30 do 100 m2, ale optymalna jest powierzchnia ok. 50 m2. Na zatowarowanie salonu o powierzchni ok. 50 m2 trzeba przeznaczyć ok. 70 tys. zł. Koszty umeblowania takiego sklepu trzeba wydać dodatkowe 1,5 – 2 tys. zł/m2. Rozpoczęcie współpracy z A&P Brands nie wiąże się z żadnymi opłatami. Franczyzobiorca może liczyć na zwrot w towarze 10 proc. nakładów poniesionych na aranżację butiku. Otrzymuje on również wsparcie marketingowe i reklamowe.

- Mamy za sobą udział w Targach w Poznaniu i Kielcach. Pokazy mody w Warszawie, Krakowie, Kaliszu i Gdyni. Nasza bielizna była również w programie Top Model, nosiły ją kandydatki do tytułu najpiękniejszej podczas wyborów Miss Polski 2012. Nieustannie wpieramy partnerów akcjami marketingowymi. Obecnie szykujemy się do ogromnego pokazu, który odbędzie się 12 lutego 2013, gdzie będziemy prezentować kolekcję Jesień/Zima 2013 Elle Macpherson Intimates oraz Stella McCartney Lingerie - zapowiada Agata Krysiak.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.