02.09.2013

Gortat zachęca do nauki

British School promuje swoje szkoły sponsorując imprezy organizowane przez znanych sportowców.

W sierpniu pod logo British School została otwarta 10 szkoła językowa w stolicy, a we wrześniu dołączy do niej kolejna placówka w tym mieście. British School nie ogranicza się jednak wyłącznie do większych miast, a szkoły językowe tej sieci powstają również w mniejszych miejscowościach. British School liczy blisko 50 placówek, z których większość prowadzą franczyzobiorcy.

Zdjęcie punktu systemu British School - Ogólnopolska Szkoła Językowa Fot. British School

Najlepszym miejscem na otwarcie British School są duże osiedla mieszkaniowe oraz skupiska wielu placówek edukacyjnych.

- Kursantom trzeba zapewnić wygodne warunki do nauki. Sala wykładowa dla 12 osób musi mieć co najmniej 20 m2 i powinna być wyposażona w tablicę oraz odtwarzacz CD. Istotne są także tablice multimedialne, dzięki którym nauka języka jest dużo ciekawsza i angażująca – wymienia Robert Pieczkowski, właściciel Ogólnopolskiej Szkoły Języków British School.

Przyszły franczyzobiorca powinien dysponować lokalem o powierzchni 180 m2, w którym będą mieściły się sale lekcyjne oraz sekretariat szkoły. Franczyzobiorca powinien przygotować na inwestycję 30-50 tys. zł.
-Pod naszą marką funkcjonują również przedszkola językowe, gdzie dzieci już od 3 roku życia mogą uczyć się angielskiego. Regularnie w całej Polsce otwieramy nowe placówki, do współpracy zapraszamy również działające już przedszkola - mówi Pieczkowski.

British School cały czas usiłuje dotrzeć do potencjalnych kursantów poprzez organizowanie kampanii reklamowych w szkołach, reklamę w mediach, roznoszenie ulotek w centrach handlowych oraz pod drzwi mieszkańców.
- Jesteśmy sponsorem imprez sportowych m.in. Marcin Gortat Camp, który od czterech lat odbywa się w Łodzi oraz treningów siatkarskich z Marcinem Możdżonkiem i Pawłem Papke, reprezentantami Polski w piłce siatkowej. Organizujemy też konkursy językowe aktywizujące naszą młodzież, co wpływa na wzrost rozpoznawalności British School - dodaje właściciel sieci szkół.

(mak)