Zmiany przynoszą efekty

Sprzedaż ubrań Grup Redan prowadzona jest w ponad 500 sklepach oferujących odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy Textilmarket.
Poniedziałek
18.11.2013
Top Secret otwiera kolejne sklepy franczyzowe, a zarząd deklaruje, że ten rok zakończy w końcu zyskiem.
 

Od początku tego roku właściciel Top Secret likwiduje nierentowne placówki, pozostałe placówki własne przekazuje franczyzobiorcom. W trzecim kwartale tego roku sieć powiększyła się o 7 nowych sklepów franczyzowych i 9 partnerskich kornerów, Kornery pozwalają na sprzedaż produktów z portfolio marek Grupy Kapitałowej Redan w sklepach multibrandowych. Zmiany w strukturze sieci sklepów odzieżowych rozwijanych przez Redan zaczynają w końcu przynosić efekty. Od lipca do września 2013 roku Grupa wypracowała 2,9 mln zł zysku na sprzedaży. To najlepsze wyniki w porównaniu do analogicznych okresów kilku poprzednich lat. Narastająco przez 9 miesięcy br. obroty Grupy wzrosły r./r. o 8,2 proc. do 330,1 mln zł. Poprawę uzyskano zarówno w sieci dyskontowej Textil Market, jak i w części modowej, gdzie Redan sprzedaje odzież pod markami Top Secret, Troll, Drywash i Happy Kids. Zarząd zapowiada, że cały rok może zamknąć na plusie.

- Pozytywne efekty przynosi zmiana struktury sprzedaży w kierunku rozwoju rentownych kanałów dystrybucji, a minimalizowaniu pozostałych. Finalizujemy plan zamknięcia nierentownych placówek, tak aby w przyszłym roku ten kanał nie przynosił już strat – mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes Zarządu Redan. – Jednocześnie pracujemy intensywnie nad poprawą oferty dla klientów, co będzie źródłem wzrostów sprzedaż, a tym samym wyników, w kolejnych sezonach.

Grupa Kapitałowa Redan kontynuuje swoją wschodnią ofensywę otwierając w Rosji i na Ukrainie kolejne sklepy franczyzowe. W trzecim kwartale na mapie pojawiło się 8 nowych sklepów franczyzowych, które miały łącznie prawie 1,2 tys. m2 powierzchni. W październiku wystartowała również nowa platforma internetowa Top Secret na Ukrainie. E-commerce to obecnie najszybciej rozwijający się kanał dystrybucji produktów GK Redan.

- Sprzedaż internetowa jest jednym z najbardziej perspektywicznych kanałów sprzedaży, który ma dla nas kluczowe znaczenie. Rozwój tego kanału jest znacznie szybszy, niż sklepów tradycyjnych w Polsce. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić nowoczesny system i rozwiązania na naszej stronie www, które odpowiadają rosnącym wymaganiom klientów, znacznie większym potrzebom sprzedażowym i wyzwaniom technologicznym – powiedział Grzegorz Lipnicki, wiceprezes zarządu Top Secret.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018