W sieci Sklepów Medycznych Zdrowie działa obecnie 25 punktów własnych i 6 franczyzowych. Ostatni z otwartych sklepów znajduje się w Gdańsku.
Czwartek
05.12.2013
Sieć Sklepów Medycznych Zdrowie rośnie, ale zmiany w prawie mogą popsuć humor ich właścicielom.
 

Nowe rozporządzenie o dopłatach do sprzętu medycznego może wejść w życie już z początkiem 2014 roku. W jej myśl NFZ ograniczy dofinansowanie części artykułów medycznych, a na niektóre wprowadzona zostanie dopłata pacjenta. Są co prawda i takie produkty, w przypadku których stopień refundacji z NFZ wzrośnie, ale mimo to nastroje przedsiębiorców są mieszane.

- Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że wspomniane rozporządzenie jeszcze nie weszło w życie i nie ma 100 proc. pewności, że tak się stanie – mówi Jarosław Jakielaszek, właściciel Sklepów Medycznych Zdrowie. – Trudno przewidywać, jakie mogą być konsekwencje jego wprowadzenia. Ja skłaniam się raczej ku opinii, że regulacja utrudni nam prowadzenie działalności. Przypomnijmy sobie ustawę zmieniającą zasady refundacji leków. Wówczas część pacjentów zyskała, a część musiała pogodzić się z wyższymi cenami. Teraz prawdopodobnie będzie podobnie.

Przedsiębiorca wskazuje, że zmniejszenie marży sklepów odbije się niekorzystnie na ich rentowności. Jego sieć prowadzi sprzedaż wyrobów fabryk z Grupy Kapitałowej Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Asortyment sklepów Zdrowie obejmuje sprzęt pomocniczy, ortopedyczny, pomiarowy i diagnostyczny, a także produkty do ochrony przeciwodleżynowej i wyroby refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Przewidywana kwota inwestycji we własny sklep ze sprzętem medycznym sięga kwoty 70 tys. zł. - Obejmuje ona wydatki na wyposażenie lokalu, elementy wizualizacji i pierwsze zatowarowanie. Należy do niej doliczyć ewentualne koszty remontu placówki – mówi Jakielaszek.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Firma w zgodzie z naturą

To jest bardzo szlachetna rzecz. ___________________________ Logistyka

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
impossible game

To może być bardzo ciekawe. _________________- Prace licencjackie z Logistyki

3 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
impossible game

To może być ciekawe. ___________________ < a href="http://pracelicencjackielogistyka.pl/">Prace licencjackie z Logistyki

3 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
impossible game

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - impossible...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Firma w zgodzie z naturą

Thanks a lot for sharing this arabian tale with us. As someone who is a big chief essays enthusiast, I enjoyed reading this tale a lot. If you can share more tales like this, I...

9 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018
Optyk ma różowe okulary

To może być bardzo ciekawy artykuł. ______________ Magisterskie prace z anglistyki

18 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Optyk ma różowe okulary

my całą rodziną uczęszczamy do http://perfektvision.pl/. Porównując inne salony to naprawdę wyróżniają się ceną i jakością okularów

18 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
Firma w zgodzie z naturą

Warto też zadbać o artykuły bhp które są w zgodzie z naturą, np polecam zajrzeć tutaj: http://www.bhpnawigator.com.pl/ , mają naprawdę świetną ofertę.

9 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2018