28.12.2013

Nie tylko sroki lubią błyskotki

Członkowie klanu Kruków doradzali klientom przed świętami Bożego Narodzenia. W końcu dobre rady idą w parze z wysokimi obrotami.

Jubilerska rodzina z Poznania postanowiła przed Bożym Narodzeniem "dopieścić" swoich klientów i osobiście podpowiadała im, co ze sklepów Ania Kruk warto włożyć pod choinkę. Wojciecha Kruka z małżonką Ewą oraz formalnych właścicieli marki – Wojciecha Kruka juniora i jego siostrę Anię Kruk można było spotkać we wszystkich 9 firmowych sklepach marki Ania Kruk w całej Polsce.

Ania Kruk wraz z bratem Wojciechem Krukiem juniorem. Fot. Ania Kruk

Wojciech Kruk junior i jego siostra Ania Kruk, właściciele marki Ania Kruk.

- Przedświąteczne wizyty w butikach to znakomita okazja, by poznać zarówno potrzeby naszych klientów, jak i codzienną pracę naszej załogi – mówi Ania Kruk, dyrektor kreatywna i główna projektantka marki Ania Kruk. - Nasi rodzice zawsze podkreślali, że trzeba umieć słuchać i zachęcać ludzi do dzielenia się swoimi pomysłami.

Wcielanie się w rolę sprzedawców biżuterii to rodzinna tradycja Kruków, zapoczątkowana przez nestora rodu, który zwykł był doradzać klientom sklepów W.Kruk. Po włączeniu firmy W.Kruk do grupy Vistula oboje zaangażowali się w rozwój marki Ania Kruk i wspierają dzieci w prowadzeniu nowej odsłony rodzinnego biznesu.

- Spotykamy się z samymi miłymi reakcjami – opowiada Ania Kruk.- Klienci zazwyczaj podpytują nas o związek marki Ania Kruk z W.Kruk – cierpliwie tłumaczymy, że Ania Kruk to nowy rozdział w historii naszej rodziny, ale tworzony z zachowaniem ponad 200-letniej tradycji i doświadczenia. Najbardziej inspirujące są dla mnie rozmowy o biżuterii – dziewczyny odwiedzające nasze butiki mają często fantastyczne spostrzeżenia, które potem wykorzystuję w projektowaniu naszych kolejnych kolekcji.

„Raport o franczyzie w Polsce 2013” przygotowany przez specjalistów z firmy PROFIT system pokazuje, że tylko w ciągu roku liczba systemów franczyzowych specjalizujących się w sprzedaży kosmetyków, biżuterii lub upominków powiększyła się z 45 do 51 i wiele wskazuje na to, że w dalszym ciągu będzie rosnąć. Jeśli spojrzymy na te branże z dłuższej perspektywy, to okaże się, że w ciągu minionych pięciu lat liczba systemów franczyzowych wzrosła blisko dwukrotnie. Rozwój we franczyzie zapowiadała również Ania Kruk, ale na razie firma otwiera wyłącznie salony własne.

(mak)