Przewidywana suma inwestycji w Szkołę Matematyki 2plus2 wynosi ok. 8 tys. zł.
Środa
07.05.2014
Szkoła Matematyki 2plus2 poszukuje franczyzobiorców w kilku krajach europejskich. Wszędzie warunki współpracy są podobne.
 

W 2014 roku do matury podchodzi ponad 330 tys. uczniów. Od kilku lat wszyscy obowiązkowo muszą zdawać egzamin z matematyki. Przekłada się to na większe zainteresowanie zajęciami z tego przedmiotu organizowanymi przez szkoły prywatne. Na fali „przymusowej” popularności matematyki powstało kilka sieci szkół oferujących biznes na licencji, wśród nich Szkoła Matematyki 2plus2. Lekcje prowadzone są w grupach do pięciu osób, uczniowie potrzebujący więcej uwagi nauczyciela decydują się natomiast na zajęcia indywidualne.

W przypadku szkół językowych, ich uczniowie nie tylko chcą nadrobić braki programowe, ale także wyprzedzają program, np. w celu zdobycie certyfikatu językowego. Dlatego lojalność klientów-uczniów jest dosyć wysoka i związują się ze szkołą nawet na kilka lat. Czy w przypadku szkół matematyki jest podobnie?
- Część klientów uczy się z nami przez cały rok szkolny, ale część, rzeczywiście, po nadrobieniu zaległości robi sobie przerwę w zajęciach i wraca, kiedy znowu ma problemy w nauce. Maturzyści korzystają z różnych form kursów, co zależy głównie od czasu jaki pozostał do egzaminu – mówi Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, rozwijającej sieć Szkół Matematyki 2plus2.

Jak się okazuje pomocy w liczeniu potrzebują także uczniowie innych europejskich krajów. Franczyzodawca w przeciągu roku otworzył cztery placówki na Ukrainie, jedną w Kazachstanie, a ostatnio także w Czechach. Szkoła Matematyki wejdzie we wrześniu w nowy rok szkolny z liczbą ponad 40 franczyzobiorców.
- Przeanalizowaliśmy sytuację na rynku prywatnych korepetycji w Europie Wschodniej i uznaliśmy, że warto spróbować. Nasz model biznesowy można zastosować także w innych krajach. Warunki finansowe współpracy są zbliżone do tych w Polsce. Także system edukacji w Czechach i na Ukrainie jest podobny, ale w Czechach nie ma obowiązkowej matury z matematyki, dlatego trudniej było znaleźć tutaj partnera – dodaje Marcin Kruszyński.
(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018