19.06.2014

Apteka w grze

Franczyzodawca aptek Dbam o Zdrowie postawił na niestandardowe szkolenia właścicieli aptek.

"Menedżer apteki" – tak nazywa się gra strategiczna, którą DOZ stworzył na potrzeby szkoleń dla partnerów i kierowników aptek. Skorzystało z niej dotychczas 300 menedżerów i właścicieli aptek. Jak w prawdziwym biznesie, wygrywa ta grupa, której apteka wypracuje największy zysk. Przeszkoleni franczyzobiorcy zwracają uwagę, że oprócz doskonalenia umiejętności zarządczych, gra kształtuje zdolność przewidywania skutków określonych decyzji

Apteka Dbam o Zdrowie. Fot. Dbam o Zdrowie

Pod logo Dbam o Zdrowie działa ok. tysiąca aptek, w tym 400 franczyzowych. Firma jest członkiem Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

- Szkolenie pozwala spojrzeć na biznes apteczny z perspektywy pacjenta – zauważa Maciej Sitarek, właściciel apteki franczyzowej w Lidzbarku Welskim. – Odgrywane sytuacje wskazują na bardzo ważny czynnik, jakim jest wrażliwość cenowa pacjenta - można wypróbować, jaka będzie reakcja pacjenta na zmianę ceny.

W szkoleniach mieli okazję wziąć udział również menedżerowie mikrorynków, czyli przedstawiciele DOZ, którzy nadzorują funkcjonowanie aptek zrzeszonych w sieci Dbam o Zdrowie.
- Przygotowując ofertę szkoleniową staramy się zagwarantować naszym pracownikom i partnerom biznesowym dostęp do najlepszych i najbardziej efektywnych form warsztatowych. Cieszymy się, że nasza propozycja spotkała się z pozytywną reakcją uczestników, a „Menedżer Apteki” dostarcza przydatnej wiedzy - podsumowuje Rafał Obarzanek, dyrektor ds. sieci sprzedaży.
(kk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Karolina Kazuła

doradca we franczyzie
Napisz do autora