21.07.2014

Bez magazynu i towaru, ale z zyskiem

Tak działa sklep internetowy w modelu dropshippingu. Worldseo poszukuje master i franczyzobiorców.

Franczyza Worldseo oparta jest na dropshippingu, który polega na metodzie zarządzania towarem na odległość. Może znajdować się on bezpośrednio u producenta lub hurtownika, skąd  wysyłany jest bezpośrednio do klienta. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi martwić się o własny magazyn, pakowanie produktów i zatrudnianie pracowników.

Sklep w modelu dropshippingu Worldseo Fot. Worldseo Business Centre

Inwestycja w biznes wynosi 10 tys. zł w przypadku licencji na sprzedaż wybranej grupy produktowej i 30 tys. zł za licencję master na dany kraj.

- Po zakupie klienta franczyzobiorca dzięki systemowi online przekazuje zamówienie, a następnie opłaca cenę hurtową produktu. Aktualnie współpracujemy z sześcioma magazynami w Hong Kongu, które zbierają z fabryk towar podzielony na 10 grup produktowych – wyjaśnia Daniel Burzawa, właściciel sieci franczyzowej Worldseo.

Worldseo posiada licencję master na Polskę, w ramach której prowadzi dwa sklepy internetowe, współpracuje również z sześcioma franczyzobiorcami z naszym kraju i jednym z Niemiec. W tym roku firma sprzedała licencję master na Irlandię. Partner prowadzący tam biznes ruszy z nim po załatwieniu formalności oraz przetłumaczeniu umowy i podręcznika operacyjnego. Zajmie się on sprzedażą asortymentu „dom, ogród i biuro”, na handel w pozostałych grupach produktowych będzie szukał w Irlandii franczyzobiorców. Zdaniem franczyzodawcy najlepszym wyborem dla osób myślących w perspektywie długoterminowej są kraje ze wschodniej Europy, w których dopiero rozwija się handel elektroniczny. Kraje zachodnie oferują możliwość większej sprzedaży niemal od razu, ale istnieje większe zagrożenie ze strony konkurencji.

- Sprzedaż odbywa się w sklepach internetowych oraz na serwisach aukcyjnych takich jak Allegro. Dostarczamy franczyzobiorcy profesjonalne oprogramowanie do prowadzenia e-sklepu oraz pomagamy w utrzymaniu go na serwerze. Mile widziane u naszych przyszłych partnerów jest doświadczenie w handlu elektronicznym. Oczekujemy doskonałej znajomości obsługi komputera i internetu, w czym pomocne jest wykształcenie informatyczne. Niemniej jednak w centrali organizujemy 2-3 dniowe szkolenie dotyczące instalacji sklepu internetowego, wprowadzania nowych produktów, obsługi reklamacji oraz działań reklamowych, takich jak pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarkach – wylicza Daniel Burzawa.
(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0