Najlepiej, gdy franczyzobiorcą Samo Zdrowie zostaje fizjoterapeuta, farmaceuta lub pielęgniarka – osoba wykształcona w kierunku medycznym.
Środa
10.09.2014
Sklepy medyczne Samo Zdrowie nie muszą powstawać w największych miastach, żeby przynosiły zyski. Wystarczy 10 tys. mieszkańców.
 

Sklepy medyczne Samo Zdrowie pojawiły się na polskim rynku w 2011 roku. W ich ofercie znajdują się urządzenia ortopedyczne i rehabilitacyjne, a także protezy, sprzęt wspomagający chodzenie i elementy wyposażenia domu ułatwiające funkcjonowanie osobom z ograniczoną sprawnością. Firma pochodzi z północy Polski, gdzie posiada trzy sklepy własne - w Prabutach, Kwidzyniu oraz Grudziądzu. W styczniu tego roku firma zaczęła wdrażać program dla franczyzobiorców i po dwóch udanych otwarciach w Lidzbarku i Mońkach planuje dalszy rozwój sieci.

- Nasze punkty można spotkać głównie w niewielkich miastach (Prabuty, Lidzbark, Mońki liczą ok. 10 tys. mieszkańców - przyp. red.) i jest to celowa strategia, która ma wiele plusów – twierdzi Edyta Braszkowska, prezes firmy. - W dużych ośrodkach miejskich rynek sprzętu medycznego jest najczęściej nasycony, konkurencja duża, a biznesowy start trudniejszy. Mniejsze miejscowości też mają zapotrzebowanie na takie produkty, a koszty inwestycji są dużo niższe.

Przyszły franczyzobiorca Samego Zdrowia musi przeznaczyć na inwestycję ok. 50 tys. zł, czyli mniej niż w konkurencyjnym Mobilexie i Sklepach Medycznych Zdrowie. Kwota ta obejmuje pakiet szkoleń, m.in. z obsługi programu IT i przygotowywania dla NFZ dokumentacji dotyczącej refundacji wybranych produktów. Franczyzodawca pomaga także w pierwszym zatowarowaniu punktu sprzedaży. Miesięczna opłata licencyjna wynosi 500 zł a marketingowa 200 zł. 

- Staramy się niczego nie narzucać – franczyzowy sklep może powstać zarówno w mieście liczącym 50 tys. mieszkańców mieście, jak i w kilkutysięcznej miejscowości, na powierzchni 20 m2 lub w trzy razy większym lokalu. Małe miasto i niewielka powierzchnia naturalnie obniżą wydatki. Poza tym franczyzobiorcy nie są zobligowani do kupowania narzuconego asortymentu. Dostają od nas listę sugerowanych dostawców, mogą też nawiązać współpracę z innymi firmami, jeśli ich oferta jest korzystna, a produkty dobrej jakości – mówi prezes.

Ostatnie zmiany w ustawie refundacyjnej nie miały większego wpływu na działalność sklepów. - Jedyną modyfikacją było tak naprawdę wprowadzenie nowych wzorów zleceń na zaopatrzenie w sprzęt medyczny. Wzory są bardziej czytelne i ułatwiają pracę naszemu personelowi - dodaje Edyta Braszkowska. 
(mt)


Profil kobiety
Małgorzata Tomczak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Optyk ma różowe okulary

To może być bardzo ciekawy artykuł. ______________ Magisterskie prace z anglistyki

18 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Optyk ma różowe okulary

my całą rodziną uczęszczamy do http://perfektvision.pl/. Porównując inne salony to naprawdę wyróżniają się ceną i jakością okularów

18 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
Firma w zgodzie z naturą

Warto też zadbać o artykuły bhp które są w zgodzie z naturą, np polecam zajrzeć tutaj: http://www.bhpnawigator.com.pl/ , mają naprawdę świetną ofertę.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Thanks to you! happy wheels full game online. moto x3m 2 online.

4 wypowiedzi
ostatnia 28.03.2018
Własny biznes w Anglii

Załatwianie spraw za granicą jest czasami bardzo ciężkie, bo nie wszystko rozumiemy, ale jeśli chodzi o Anglię, to nie powinno być z tym większehgo kłopotu. Jest...

27 wypowiedzi
ostatnia 21.03.2018
Własny biznes w Anglii

Z tego co ja sie orientuje to warto aktualnie tam zalozyc biznes. Wszystko od strony przepisow jest o wiele latwiejsze. Mam znajomego ktory tam prowadzi od dluzszego czasu...

27 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2018
Preparaty odchudzające

Zależy od zainteresowań warto robić to co się lubi. Mój znajomy niedawno otworzył własną znajomość jako trener personalny, ale od dawna się tym interesował i...

30 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2018
Apteka, wykończenie lokalu

Teraz weszła jakaś Apteka dla Aptekarza i biznes aptekarski się pogorszy.__________________________________politechnikapoznan.eu

18 wypowiedzi
ostatnia 16.03.2018
zobacz więcej na forum