Osiedle, gdzie znajduje się moja apteka, zamieszkane jest w większości przez osoby starsze, dla których, poza ceną, liczy się również bliskość apteki.
Katarzyna Kwiatkowska, franczyzobiorczyni Nowej Farmacji, właściciele apteki w Legionowie
Środa
05.11.2014
O początkach w biznesie farmaceutycznym opowiada Katarzyna Kwiatkowska, która wspólnie z mężem prowadzi aptekę Nowej Farmacji w Legionowie.
 

Od jak dawna współpracuje pani z Nową Farmacją?
W czerwcu 2014 roku wraz z mężem Pawłem otworzyliśmy aptekę pod szyldem Nowej Farmacji w Legionowie w woj. mazowieckim. Nie jesteśmy farmaceutami, dlatego zdecydowaliśmy się na franczyzę. Szukaliśmy franczyzodawcy, który spełni nasze podstawowe oczekiwania, a mianowicie: przedstawi dobrą ofertę współpracy, zaoferuje doradztwo na każdym etapie przygotowań do otwarcia, pomoże w doborze odpowiednich działań i narzędzi marketingowych oraz w rekrutacji pracowników. Intensywna praca związana z uruchomieniem apteki i jej prowadzenie od kilku miesięcy dało nam wiedzę, którą ciągle wzbogacamy.  Mamy też dużą świadomość ograniczeń i utrudnień jakie stawia nowelizacja Ustawy Farmaceutycznej z 2012 roku.

Gdzie znajduje się apteka? Jacy klienci odwiedzają ją najczęściej?
Proces wyboru lokalizacji nie był tak oczywisty, jak mogłoby się to wydawać. Nasza placówka jest apteką osiedlową. Znajduje się  w głębi dużego osiedla wojskowego w Legionowie. W naszym sąsiedztwie znajdują się dwie przychodnie. Wybierając ofertę Aptek Nowa Farmacja zwracaliśmy uwagę na warunki handlowe i możliwości zakupu leków z maksymalnymi rabatami. Położenie naszej apteki oraz obecna na lokalnym rynku konkurencja jest wymagająca, dlatego musieliśmy wziąć to pod uwagę, by otworzyć placówkę z jak najlepszą ofertą dla klienta. Nasza apteka, tak jak każda należąca do grupy Aptek Nowa Farmacja, posiada część samoobsługową. Osiedle, gdzie znajduje się punkt, zamieszkane jest w większości przez osoby starsze, dla których, poza ceną, liczy się również bliskość apteki, dostępność danego leku, możliwość jego zamówienia i otrzymania w krótkim czasie. Staramy się brać to pod uwagę posiadając w aptece szeroki wybór leków refundowanych i pozostałych. Poza tym proponujemy klientom podstawową dostępność kosmetyków różnych producentów oraz kosmetyki specjalistyczne dla skóry atopowej. Realizujemy również umowę na pielucho-majtki.

Jak ocenia pani współpracę z franczyzodawcą?
Dzięki podpisanej umowie franczyzowej z Nową Farmacją czujemy się bezpiecznie, bo otrzymujemy wsparcie merytoryczne, a przede wszystkim możemy liczyć na dobre warunki współpracy z hurtowniami. Uważamy, że nie sztuką jest otworzyć i wyposażyć aptekę, ale sukcesem jest wytrwać na bardzo konkurencyjnym rynku. Trzeba wiedzieć, jak zdobyć stałego klienta, doceniającego konkurencyjne ceny leków. Apteka, mimo krótkiego czasu funkcjonowania, zarabia na siebie. Utrzymanie trendu rozwojowego to obecnie nasz główny cel.
rozmawiał (dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Witaminowe eldorado

Witam serdecznie. Co sądzicie na temat tego czy witamina d3 jest potrzebna w diecie. Tak się zastanawiam bo widzę że jest teraz szał na różnego rodzaju suplementy, a tej...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Własny biznes w Anglii

Jeśli mieszkasz i prowadzisz działalność w Anglii oraz korzystasz z usług doradczych to zapraszam na stronę http://accountancy4you.com/pl/. Accountancy 4 You to polskie...

28 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Preparaty odchudzające

Do takich preparatów lepiej jest jednak podejść z pewnym dystansem. Jednym z najlepszych wyjść jest jak dla mnie na chwilę obecną dieta odchudzająca w postaci...

31 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Myślę, ze zdecydowanie warto się z tym zapoznać! --- http://specjalistka-ortodonta.pl/

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Sklepy optyczne stacjonarne maja sens ponieważ wiele osób nie wie w jakich okularach będzie się dobrze czuło. I na miejscu może sobie przymierzyć wiele par, zorientować...

21 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
impossible game

I'm delighted with your site, nowhere else did I find so much useful and up-to-date information 192.168.O.1

5 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Napędzają je szczególnie choroby przewlekłe czy długtrwała terapia. Plus w nfz nie zrozumieją twojego podejścia do profilaktyki. Ja np. chciałem poprawić...

19 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Dobry optyk teraz jest jak złoto. Powiedzmy sobie szczerze. Wiele osób teraz pracuje przed komputerem. Odpowiednie okulary teraz trzeba mieć, bo potem popsuje się...

21 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018