DOZ chce włączać do sieci ok. 100 aptek rocznie.
Poniedziałek
01.12.2014
Na Forum Franczyzowym aptek DOZ kandydaci na franczyzobiorców spotkali się z obecnymi partnerami. Czego się dowiedzieli?
 

W II Forum Franczyzwym zorganizowanym przez właściciela sieci aptek Dbam o Zdrowie udział wzięło 700 osób, w tym obecnych i przyszłych franczyzobiorców.
 - Jest tu duże grono osób, które działają we franczyzie od kilku lat, ale są też tacy jak ja, którzy rozważają różne możliwości. Jednakże większość to obecni franczyzobiorcy. Można z nimi swobodnie porozmawiać, dowiedzieć się czegoś o współpracy z DOZ, wymienić spostrzeżenia, czyli poznać zarówno argumenty za, jak i przeciw – mówi Łukasz Pawlikowski, właściciel apteki z Nowego Targu.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń na temat franczyzy i możliwości jakie daje w branży farmaceutycznej. Głównym tematem rozmów pozostawała ustawa refundacyjna, która dwa lata tematu zrewolucjonizowała rynek.
- Reforma wprowadzona dwa lata temu zabroniła reklamy i nie można już było w taki swobodny sposób promować swojej apteki. Franczyza pozwoliła mi uruchomić inne narzędzie zaprezentowania swojej apteki na rynku, m.in. gazetki dla pacjentów. Są bardzo przydatne, poza tym nie muszę sama myśleć o ich przygotowaniu, bo koszt wydruku dla pojedynczej apteki byłby bardzo wysoki - wyjaśnia Barbara Woźniak-Nowakowska.

Mateusz Stworzewicz z Andrychowa prowadzi kilka aptek własnych i wciąż zastanawia się nad franczyzą DOZ.  
- Z mojego punktu widzenia program ten jest ciekawy, ale na tę chwilę nie jest to rozwiązanie uniwersalne. Mam kilka aptek, dzięki czemu jestem w stanie negocjować ceny, kupować pakiety produktów sam i odpowiednio je dzielić.

Oferta cenowa była jednym z argumentów za przystąpieniem do sieci DOZ dla właściciela apteki z Pszczyny, wyjaśnia Marcin Łokieć. - Jako kierownik apteki miałem wcześniej styczność z DOZ, ale właściciel nie jest związany z farmacją, a tu dostajemy gotowe narzędzia do pracy. Już na starcie dostajemy atrakcyjne rabaty, które pozwalają nam skupić się na prowadzeniu apteki i dbaniu o opiekę farmaceutyczną. Nie musimy tracić czasu na przeglądanie ofert hurtowni.

Ewa Wasiak-Zasada, wiceprezes DOZ porównała franczyzę do gry w orkiestrze, która dobrze brzmi tylko wtedy, jeśli wszyscy ze sobą współpracują. Zaznaczyła, że apteki się konsolidują, bo coraz trudniej działać w pojedynkę. - Na to pozwolić mogą sobie tylko prawdziwi wirtuozi – dodaje.

Według analiz firmy badawczej IMS Health w 2013 roku zamknęło się 1030 aptek, z czego zdecydowana większość to apteki niezrzeszone w żadną sieć ani grupę zakupową. W tym samym czasie na rynku pojawiło się ok. 600 nowych aptek, z czego blisko dwie trzecie to placówki otwierane przez apteki sieciowe. Na rynku działa 10 sieci oferujących współpracę na licencji. (mk)


Marcin Kaleta, ekspert ds. franczyzy
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Preparaty odchudzające

Moim zdaniem lepiej udać się do dobrego dietetyka https://ranking.abczdrowie.pl/s/dietetyk i on już nas dalej pokieruje. Unikniemy efektu jo-jo.

33 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Bardzo dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujemy pomocy na już i nie mamy czasu na stanie w kolejkach . Osobiście korzystam z wyszukiwarki...

20 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Psychoterapia

Psychoterapia powinna być według mnie przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę i na pewno nie może ona skończyć się na jednym spotkaniu. Jeśli liczysz na...

3 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Psychoterapia

Great! color switch game.

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018
Preparaty odchudzające

Tego typu specyfiki w dzisiejszych czasach to standard. Trzeba tylko kupować to w sprawdzonych źródłach jak Internetowa apteka ponieważ wtedy masz pewność że tabletki...

33 wypowiedzi
ostatnia 24.06.2018
Optyk

Jak bardzo opłaca się otwarcie wirtualnego optyka? Sprzedaż soczewek aktualnie rośnie w siłę, wystarczy spojrzeć na Soczewki.net. Jak wiadomo monopol nie jest dobry to...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Psychoterapia

Cześć, korzystał ktoś z psychoterapeuty albo był na jakiejś psychoterapii ? Mnie zanteresowała opcja psychoterapia gestalt warszawa wilanów jest to dość ciekawa...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Dobry optyk to taki który rozumie swojego pacjenta. Dlatego warto dobrze wybrać salon optyczny. Ja korzystam z oferty optyk olsztyn

22 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018