DOZ chce włączać do sieci ok. 100 aptek rocznie.
Poniedziałek
01.12.2014
Na Forum Franczyzowym aptek DOZ kandydaci na franczyzobiorców spotkali się z obecnymi partnerami. Czego się dowiedzieli?
 

W II Forum Franczyzwym zorganizowanym przez właściciela sieci aptek Dbam o Zdrowie udział wzięło 700 osób, w tym obecnych i przyszłych franczyzobiorców.
 - Jest tu duże grono osób, które działają we franczyzie od kilku lat, ale są też tacy jak ja, którzy rozważają różne możliwości. Jednakże większość to obecni franczyzobiorcy. Można z nimi swobodnie porozmawiać, dowiedzieć się czegoś o współpracy z DOZ, wymienić spostrzeżenia, czyli poznać zarówno argumenty za, jak i przeciw – mówi Łukasz Pawlikowski, właściciel apteki z Nowego Targu.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń na temat franczyzy i możliwości jakie daje w branży farmaceutycznej. Głównym tematem rozmów pozostawała ustawa refundacyjna, która dwa lata tematu zrewolucjonizowała rynek.
- Reforma wprowadzona dwa lata temu zabroniła reklamy i nie można już było w taki swobodny sposób promować swojej apteki. Franczyza pozwoliła mi uruchomić inne narzędzie zaprezentowania swojej apteki na rynku, m.in. gazetki dla pacjentów. Są bardzo przydatne, poza tym nie muszę sama myśleć o ich przygotowaniu, bo koszt wydruku dla pojedynczej apteki byłby bardzo wysoki - wyjaśnia Barbara Woźniak-Nowakowska.

Mateusz Stworzewicz z Andrychowa prowadzi kilka aptek własnych i wciąż zastanawia się nad franczyzą DOZ.  
- Z mojego punktu widzenia program ten jest ciekawy, ale na tę chwilę nie jest to rozwiązanie uniwersalne. Mam kilka aptek, dzięki czemu jestem w stanie negocjować ceny, kupować pakiety produktów sam i odpowiednio je dzielić.

Oferta cenowa była jednym z argumentów za przystąpieniem do sieci DOZ dla właściciela apteki z Pszczyny, wyjaśnia Marcin Łokieć. - Jako kierownik apteki miałem wcześniej styczność z DOZ, ale właściciel nie jest związany z farmacją, a tu dostajemy gotowe narzędzia do pracy. Już na starcie dostajemy atrakcyjne rabaty, które pozwalają nam skupić się na prowadzeniu apteki i dbaniu o opiekę farmaceutyczną. Nie musimy tracić czasu na przeglądanie ofert hurtowni.

Ewa Wasiak-Zasada, wiceprezes DOZ porównała franczyzę do gry w orkiestrze, która dobrze brzmi tylko wtedy, jeśli wszyscy ze sobą współpracują. Zaznaczyła, że apteki się konsolidują, bo coraz trudniej działać w pojedynkę. - Na to pozwolić mogą sobie tylko prawdziwi wirtuozi – dodaje.

Według analiz firmy badawczej IMS Health w 2013 roku zamknęło się 1030 aptek, z czego zdecydowana większość to apteki niezrzeszone w żadną sieć ani grupę zakupową. W tym samym czasie na rynku pojawiło się ok. 600 nowych aptek, z czego blisko dwie trzecie to placówki otwierane przez apteki sieciowe. Na rynku działa 10 sieci oferujących współpracę na licencji. (mk)


doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Teraz korzystam z pakietu w prywatnej przychodni i to jest tak wygodne! Nie wiem, czy kiedykolwiek zdołam się z powrotem przestawić na NFZ, jeśli zrezygnuję z pracy i...

23 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Witaminowe eldorado

I think this is an informative post and it is very useful and knowledgeable. I really enjoyed reading this post. big fan, thank you! - earn to die

8 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Witaminowe eldorado

I have been seeking information on this topic for the past few hours and found your post to be well written and has solid information. Thank you! geometry dash

8 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Witaminowe eldorado

I have been seeking information on this topic for the past few hours and found your post to be well written and has solid information. Thank you! geometry dash

8 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Apteki tylko dla farmaceutów?

Teraz każdy może otworzyć swoja aptekę, ale właściwie jak to wpływa na nasze zdrowie ? Może lepiej aby medycyną zajmowały się osoby po odpowiednich studiach?

12 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Witaminowe eldorado

Zobacz sobie na Euromed jak to wygląda bo z witaminami to nie ma co przesadzać, niby jeszcze nikt nie umarł ale nigdy nic nie wiadomo. Przedawkujesz te suplementy i dopiero...

8 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Firma w zgodzie z naturą

Nie wiem, dlaczego Pani twierdzi, że nie ma konkurencji, skoro tak naprawdę jest jej bardzo dużo. Mnóstwo firm oferuje też produkty naturalne...

13 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2018
Psychoterapia

Dla mnie psychoterapia opierająca się na jakiejkolwiek doktrynie religijnej nie brzmi zbyt wiarygodnie :/

5 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018