DOZ chce włączać do sieci ok. 100 aptek rocznie.
Poniedziałek
01.12.2014
Na Forum Franczyzowym aptek DOZ kandydaci na franczyzobiorców spotkali się z obecnymi partnerami. Czego się dowiedzieli?
 

W II Forum Franczyzwym zorganizowanym przez właściciela sieci aptek Dbam o Zdrowie udział wzięło 700 osób, w tym obecnych i przyszłych franczyzobiorców.
 - Jest tu duże grono osób, które działają we franczyzie od kilku lat, ale są też tacy jak ja, którzy rozważają różne możliwości. Jednakże większość to obecni franczyzobiorcy. Można z nimi swobodnie porozmawiać, dowiedzieć się czegoś o współpracy z DOZ, wymienić spostrzeżenia, czyli poznać zarówno argumenty za, jak i przeciw – mówi Łukasz Pawlikowski, właściciel apteki z Nowego Targu.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń na temat franczyzy i możliwości jakie daje w branży farmaceutycznej. Głównym tematem rozmów pozostawała ustawa refundacyjna, która dwa lata tematu zrewolucjonizowała rynek.
- Reforma wprowadzona dwa lata temu zabroniła reklamy i nie można już było w taki swobodny sposób promować swojej apteki. Franczyza pozwoliła mi uruchomić inne narzędzie zaprezentowania swojej apteki na rynku, m.in. gazetki dla pacjentów. Są bardzo przydatne, poza tym nie muszę sama myśleć o ich przygotowaniu, bo koszt wydruku dla pojedynczej apteki byłby bardzo wysoki - wyjaśnia Barbara Woźniak-Nowakowska.

Mateusz Stworzewicz z Andrychowa prowadzi kilka aptek własnych i wciąż zastanawia się nad franczyzą DOZ.  
- Z mojego punktu widzenia program ten jest ciekawy, ale na tę chwilę nie jest to rozwiązanie uniwersalne. Mam kilka aptek, dzięki czemu jestem w stanie negocjować ceny, kupować pakiety produktów sam i odpowiednio je dzielić.

Oferta cenowa była jednym z argumentów za przystąpieniem do sieci DOZ dla właściciela apteki z Pszczyny, wyjaśnia Marcin Łokieć. - Jako kierownik apteki miałem wcześniej styczność z DOZ, ale właściciel nie jest związany z farmacją, a tu dostajemy gotowe narzędzia do pracy. Już na starcie dostajemy atrakcyjne rabaty, które pozwalają nam skupić się na prowadzeniu apteki i dbaniu o opiekę farmaceutyczną. Nie musimy tracić czasu na przeglądanie ofert hurtowni.

Ewa Wasiak-Zasada, wiceprezes DOZ porównała franczyzę do gry w orkiestrze, która dobrze brzmi tylko wtedy, jeśli wszyscy ze sobą współpracują. Zaznaczyła, że apteki się konsolidują, bo coraz trudniej działać w pojedynkę. - Na to pozwolić mogą sobie tylko prawdziwi wirtuozi – dodaje.

Według analiz firmy badawczej IMS Health w 2013 roku zamknęło się 1030 aptek, z czego zdecydowana większość to apteki niezrzeszone w żadną sieć ani grupę zakupową. W tym samym czasie na rynku pojawiło się ok. 600 nowych aptek, z czego blisko dwie trzecie to placówki otwierane przez apteki sieciowe. Na rynku działa 10 sieci oferujących współpracę na licencji. (mk)


Marcin Kaleta, ekspert ds. franczyzy
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Optyk ma różowe okulary

To może być bardzo ciekawy artykuł. ______________ Magisterskie prace z anglistyki

18 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Optyk ma różowe okulary

my całą rodziną uczęszczamy do http://perfektvision.pl/. Porównując inne salony to naprawdę wyróżniają się ceną i jakością okularów

18 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
Firma w zgodzie z naturą

Warto też zadbać o artykuły bhp które są w zgodzie z naturą, np polecam zajrzeć tutaj: http://www.bhpnawigator.com.pl/ , mają naprawdę świetną ofertę.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Thanks to you! happy wheels full game online. moto x3m 2 online.

4 wypowiedzi
ostatnia 28.03.2018
Własny biznes w Anglii

Załatwianie spraw za granicą jest czasami bardzo ciężkie, bo nie wszystko rozumiemy, ale jeśli chodzi o Anglię, to nie powinno być z tym większehgo kłopotu. Jest...

27 wypowiedzi
ostatnia 21.03.2018
Własny biznes w Anglii

Z tego co ja sie orientuje to warto aktualnie tam zalozyc biznes. Wszystko od strony przepisow jest o wiele latwiejsze. Mam znajomego ktory tam prowadzi od dluzszego czasu...

27 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2018
Preparaty odchudzające

Zależy od zainteresowań warto robić to co się lubi. Mój znajomy niedawno otworzył własną znajomość jako trener personalny, ale od dawna się tym interesował i...

30 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2018
Apteka, wykończenie lokalu

Teraz weszła jakaś Apteka dla Aptekarza i biznes aptekarski się pogorszy.__________________________________politechnikapoznan.eu

18 wypowiedzi
ostatnia 16.03.2018
zobacz więcej na forum