03.02.2015

Stoiska kwitną cały rok

W ubiegłym roku Golden Rose przybyło 12 nowych punktów z kosmetykami. To zasługa m.in. szybkiego zwrotu z inwestycji.

Firma Golden Rose to wyłączny dystrybutor kosmetyków Erkul Cosmetics, obecny na polskim rynku już od ponad 10 lat. - Wśród naszych marek należy wymienić: Golden Rose, Classics, Miss Selene oraz Roxanne, a oferta produktów obejmuje bardzo popularne lakiery do paznokci oraz coraz bardziej rozbudowane w kolorystyce i rodzajach kosmetyki kolorowe – mówi Ewa Pawłowska, prezes Golden Rose.

Stosiko Golden Rose w centrum handlowym w Opolu Fot. Golden Rose

Na liście ubiegłorocznych otwarć znalazły się m.in. Olsztyn, Kalisz i Gorzów Wielkopolski. Punkty Goldenr Rose powstają w miastach liczących powyżej 60 tys. mieszkańców.

Ubiegły rok upłynął w firmie bardzo pracowicie. Sieć powiększyła się o 12 nowych sklepów i stoisk franczyzowych, dzięki czemu dziś liczy 60 placówek. Na liście ubiegłorocznych otwarć znalazły się m.in. Olsztyn, Kalisz czy Gorzów Wielkopolski. Na pierwszy kwartał tego roku Golden Rose zaplanowała otwarcia w Krakowie, Lublinie, Katowicach i Elblągu, z czego w dwóch ostatnich miastach powstaną stoiska franczyzowe. Firma rozpoczęła też proces rebrandingu. Na rynku działają już pierwsze sklepy z nowym logo, które jest bardziej uproszczone, a tym samym nowocześniejsze.

Opłata za przystąpienie do sieci Golden Rose wynosi 15 tys. zł. Na zatowarowanie stoiska franczyzobiorca musi przeznaczyć ok. 20 tys. zł, a na sprzęt niezbędny do prowadzenia tego biznesu (czytnik, terminal, drukarka fiskalna, laptop, oprogramowanie) trzeba przeznaczyć ok 5 tys. zł. Łącznie kwota inwestycji kształtuje się na poziomie 40 tys. zł.
- Zakładamy, że przy pełnym zaangażowaniu franczyzobiorcy w prowadzenie stoiska, zwrot z inwestycji jest możliwy do uzyskania już po 9 miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży. Choć znamy też przypadki, że następuje to dużo szybciej. Nie ukrywam jednak, że wiele zależy właśnie od zaangażowania franczyzobiorcy – tłumaczy Ewa Pawłowska.

Punkty Golden Rose mieszczą się głównie w galeriach handlowych działających w miastach, w których mieszka więcej niż 60 tys. osób. Franczyzodawca udostępnia swoim partnerom za darmo w pełni wyposażone stoisko. Gwarantuje im również wsparcie marketingowe. (mak)