Prowadzenie sklepu ze sprzętem ortopedycznym i rehabilitacyjnym wiąże się z koniecznością zatrudnienia kompetentnego personelu. W tej branży obsługa nie może się ograniczyć wyłącznie do stania za kasą.
Środa
11.02.2015
Laikowi trudno będzie otworzyć samemu sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym. Początki są trudne, dlatego Galeria Zdrowia oferuje pomoc.
 

Rok 2014 sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym i ortopedycznym zapamiętają jako ten, w którym zmieniła się lista refundacyjna NFZ. Miało to miejsce pierwszy raz od kilkunastu lat. Na rynku powstało spore zamieszanie, z którym musieli sobie poradzić zarówno urzędnicy NFZ, jak i właściciele sklepów.
- Nie chciałabym oceniać tych zmian. Zmiany dokonały, a rynek jest bardzo wymagający. Należy się napracować, szczególnie przez pierwsze dwa lata prowadzenia tego biznesu, żeby zarobić. Franczyza daje większe szanse na powodzenie, ale nie jest jego gwarancją. Partner musi być skupiony na biznesie, poświęcić mu sporo czasu i zaangażować się. Na pewno 2015 rok będzie stabilniejszy, bo nie ma żadnej zmiany przepisów, która mogłaby wprowadzić niepewność – zapowiada Aneta Fendorf, dyrektor zarządzająca w spółce Mobilex.

Mobilex, franczyzodawca sieci sklepów Galeria Zdrowia, oferuje na licencji prowadzenie specjalistycznego biznesu. Specjalistycznego, bo wymagającego znajomości wielu aspektów prawnych oraz wiedzy na temat współpracy i podpisywania umów z NFZ, a także innymi jednostkami refundującymi sprzęt rehabilitacyjno-ortopedyczny. Przedsiębiorca powinien także poznać zastosowanie poszczególnych produktów, , żeby wiedzieć jak doradzić klientowi.
- Nie chodzi tylko o to, jaki produkt proponujemy pacjentowi, ale skąd go kupujemy i w jakiej cenie. Franczyzobiorca otrzymuje gotowy przepis na biznes, dzięki czemu rozpocznie go szybko i bezbłędnie. Sklep jest dobrze zaopatrzony, personel kompetentny, a ceny konkurencyjne. Nasze wsparcie jest bezcenne... – twierdzi Aneta Fendorf. A w rzeczywistości Mobilex wycenia wsparcie na 15 tys. zł, bo tyle wynosi opłata wstępna. Natomiast miesięczna opłata licencyjna stanowi 5 proc. obrotu netto. Cała inwestycja zamyka się w kwocie 100 tys. zł. Wcześniej należy jednak znaleźć lokal o powierzchni 50 m2 na parterze budynku zlokalizowanego przy głównej ulicy miasta powyżej 30 tys. mieszkańców.

Wielu właścicieli niezależnych aptek i sklepów spożywczych rezygnuje z własnego szyldu na rzecz franczyzy. Wynika to z dużej konkurencji w danej branży. Rzadziej takie sytuacje mają miejsce w przypadku przedsiębiorców prowadzących punkty ze sprzętem rehabilitacyjno-ortopedycznym.
- Najczęściej naszą franczyzą zainteresowane są osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą branżą. Zwykle są to przedsiębiorcy poszukujący nowego biznesu, zabezpieczenia na przyszłość, dywersyfikacji swoich obecnych lub pracownicy sklepów medycznych, którzy chcą przejść na swoje. Osoby już prowadzące sklep ortopedyczny, posiadają swoje doświadczenia i nie decydują się na rozpoczęcie współpracy w ramach systemu franczyzowego – wyjaśnia przedstawicielka franczyzodawcy. 

Sklepy Galeria Zdrowia, oprócz tego, że refundują zakupiony sprzęt i doradzają, sprzedają także produkty niezwiązane z jakimikolwiek refundacjami. Franczyzobiorcy likwidują bariery architektoniczne sprzedając schodołazy, rampy i podnośniki.
- Stawiamy na aktywne działanie sklepu. Właściciel nie czeka na klienta, tylko wychodzi do niego i go intensywnie poszukuje. Organizujemy regularne akcje związane z różnymi prezentacjami zaawansowanych technologicznie produktów oraz specjalne wyprzedaże. Wydajemy gazetki informacyjące o sposobach refundacji. Działamy na wielu polach – zarówno uświadamiamy osoby starsze, dbamy o sprzęt dla dzieci z niepełnosprawnością - dodaje Aneta Fendorf. (dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Optyk ma różowe okulary

Dobry optyk to taki który rozumie swojego pacjenta. Dlatego warto dobrze wybrać salon optyczny. Ja korzystam z oferty optyk olsztyn

22 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Witaminowe eldorado

Witam serdecznie. Co sądzicie na temat tego czy witamina d3 jest potrzebna w diecie. Tak się zastanawiam bo widzę że jest teraz szał na różnego rodzaju suplementy, a tej...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Własny biznes w Anglii

Jeśli mieszkasz i prowadzisz działalność w Anglii oraz korzystasz z usług doradczych to zapraszam na stronę http://accountancy4you.com/pl/. Accountancy 4 You to polskie...

28 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Preparaty odchudzające

Do takich preparatów lepiej jest jednak podejść z pewnym dystansem. Jednym z najlepszych wyjść jest jak dla mnie na chwilę obecną dieta odchudzająca w postaci...

31 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Myślę, ze zdecydowanie warto się z tym zapoznać! --- http://specjalistka-ortodonta.pl/

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Sklepy optyczne stacjonarne maja sens ponieważ wiele osób nie wie w jakich okularach będzie się dobrze czuło. I na miejscu może sobie przymierzyć wiele par, zorientować...

22 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
impossible game

I'm delighted with your site, nowhere else did I find so much useful and up-to-date information 192.168.O.1

5 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Napędzają je szczególnie choroby przewlekłe czy długtrwała terapia. Plus w nfz nie zrozumieją twojego podejścia do profilaktyki. Ja np. chciałem poprawić...

19 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018