Sekret tkwi w pogodzie

Dla przedsiębiorców z branży odzieżowej najlepiej, gdy pogoda często się zmienia. Wówczas klient musi wracać do sklepu, by dopasowywać ubiór do aury.
Piątek
01.05.2015
Przychody właścicieli sklepów odzieżowych Top Secret wzrosły w ostatnim miesiącu prawie o połowę. To nie tylko efekt nowych otwarć.
 

Należący do grupy Redan koncept Top Secret, którego sklepy prowadzą głównie franczyzobiorcy, zanotował w marcu 40 proc. wzrost obrotów w porównaniu z tym samym miesiącem rok wcześniej. Poprawa przychodów wynika w dużej mierze z nowych otwarć, ale 21-proc. przyrost powierzchni handlowej nie tłumaczy jej w pełni.
 Osiągnięte wyniki są efektem dobrego przyjęcia wiosennej kolekcji Top Secret przez klientów – uważa Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan S.A.

W branży odzieżowej, oprócz czynników rynkowych, kluczową rolę odgrywa pogoda. Skłonność klientów do wydawania pieniędzy na ubrania zależy w dużej mierze od tego, czy za oknem pada deszcz, czy świeci słońce. Jaka aura sprzyja zakupom?
 Dla nas najlepsza pogoda to pogoda... zmienna. Jeśli np. klient kupi buty na sezon zimowy, a okaże się, że zima jest ciepła i bez śniegu, to będzie musiał wrócić i kupić obuwie lepiej pasujące do takiej aury – tłumaczy Piotr Nowjalis, członek zarządu CCC, największego producenta obuwia w Polsce.

Wtóruje mu Małgorzata Zagdańska, menedżer działu Sieci Zewnętrznej i Franczyzowej Solar Company.
– Ubrania, szczególnie damskie, są produktem o bardzo krótkim cyklu życia. Jeśli więc w kolekcji jesiennej, która planowana jest pół roku wcześniej, pojawiają się modele wykonane z grubych wełen czy dzianin, a zimy nie ma, to nie oznacza, że nie ma koniunktury, tylko że klientka szuka czegoś odpowiedniego do aury – tłumaczy menedżerka.

W przypadku Redanu wzrosty dotyczyły nie tylko franczyzowego Top Secret, ale też dyskontowego Textilmarket, w ramach którego działają wyłącznie sklepy własne franczyzodawcy.

W 2013 roku rynek odzieży i obuwia w Polsce wart był blisko 7 mld euro. Co roku rośnie on w tempie ok. 3-4 proc.


POPULARNE NA FORUM

Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Warto sprawdzić wikipedia

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Polecam sprawdzić wikipedie, która zna odpowiedź na wszystkie pytania https://pl.wikipedia.org/wiki/System_CRM

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Giving your daughter a unique name can be a bit of a challenge. You want a name that helps her stand out but not one that she'll hate. Read this for more details unique girl...

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
nadruk na odzieży roboczej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

9 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Powrót po wielu latach

Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought Iwould leave my first comment. Thanks Puzzle Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Powrót po wielu latach

Thank you for sharing your easy steps for the creation of a successful blog. Arcade Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Bez względu na to jak duży jest to sklep, warto zainwestować w dobre oprogramowanie. Zarządzanie, zwłaszcza sprzedażą w firmie, może być dość kłopotliwe,...

15 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Trzeba próbować swoich sił, jak masz dobry pomysł, ciekawy asortyment to warto spróbować. Ja próbuję swoich sił ze swoim sklepem https://sensistore.pl/ , nie jest...

80 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018