Lato służy Top Secret

Franczyzobiorca zainteresowany otwarciem punktu Top Secret musi liczyć się z inwestycją na poziomie 700 zł m2.
Poniedziałek
01.08.2016
Marki należące do grupy Redan notują wzrosty przychodów. To zasługa nowych otwarć, ale też kolekcji letnich.
 

Właściciel marek Top Secret, Troll i Drywash, a także dyskontowego Textilmarketu ma za sobą udane półrocze. Obroty grupy Redan zanotowane w pierwszych sześciu miesiącach 2016 roku wyniosły 282 mln zł i były o 11 proc. wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Wzrosty Redan zawdzięcza jednak głównie segmentowi dyskontowemu, czyli marce Textilmarket. Od stycznia do czerwca jej przychody w ujęciu rok do roku poprawiły się o 19 proc. i wyniosły 168 mln zł (przy podobnym wzroście powierzchni sprzedaży). Rozwijany w oparciu o franczyzę segment modowy, czyli marki Top Secret, Troll i Drywash, przyniósł Redanowi przychód zaledwie o 1 proc. wyższy niż przed rokiem (114 mln zł). Na dodatek obroty rosły o połowę wolniej, niż powierzchnia sprzedaży. Punkty handlowe działające w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i Drywash na koniec czerwca 2016 r. miały łączną powierzchnię 42,3 tys. m2, czyli o 2 proc. więcej niż rok wcześniej.
- Dla sieci dyskontowej TXM textilmarket zarówno czerwiec jak i całe pierwsze półrocze było bardzo udanym okresem pod względem zrealizowanej sprzedaży. Wysokie dodatnie dynamiki obrotów były osiągane w wyniku systematycznego zwiększania powierzchni handlowej, poprzez otwieranie nowych marketów, jak również dzięki utrzymywaniu atrakcyjnej oferty. Z kolei na wzrost obrotów sieci modowej Top Secret wpływ miało z pewnością dobre przyjęcie kolekcji letniej, dopasowanej do oczekiwań klientów. W skali całego półrocza obroty tej części biznesu były na nieznacznie wyższym poziomie niż rok wcześniej – komentuje wyniki Bogusz Kruszyński, prezes  zarządu Redan.

Sztandarowa marka modowa Redanu, Top Secret, skierowana jest do osób, które interesują się modą i chcą ubierać się w zgodzie z obowiązującymi trendami. Koncept rozwija się poprzez rozwija się poprzez sieć sklepów własnych i franczyzowych w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Salony powstają w lokalach o powierzchni od 120 do 300 m2 usytuowanych w galeriach i przy głównych ulicach handlowych. Franczyzobiorca zainteresowany otwarciem punktu Top Secret musi liczyć się z inwestycją na poziomie 700 zł na m2. To kwota związana z remontem i aranżacją sklepu. Partnerzy nie ponoszą natomiast kosztów zatowarowania, ponieważ współpraca opiera się na modelu depozytowym (franczyzobiorca zarabia na prowizji od sprzedanych towarów, które do końca pozostają własnością franczyzodawcy).

W Polsce Grupa Kapitałowa Redan zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 700 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się salony mono i multibrandowe. Redan powstał w 1995 roku, a od 2003 jego akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


POPULARNE NA FORUM

Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

It’s really awesome. I love it.very interesting and meaningfull post. I got some very important views in your post which are very good and applicable for me. I just wish that...

9 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018