10.10.2016

Biznes z Zachodu

Franczyzodawca Zachód Nieruchomości liczy, że do końca roku sieć powiększy się o co najmniej cztery nowe placówki.

Sieć Zachód Nieruchomości istnieje od 2008 roku. Marka wywodzi się z województwa lubuskiego, ale realizuje plan rozwoju na terenie całej Polski. Pierwszy franczyzowy oddział tej marki powstał cztery lata temu, ale dopiero w tym roku właściciel konceptu zdecydował się intensywnie promować swoją licencję na biznes. Obecnie pod szyldem Zachód działa siedem biur, zlokalizowanych w Zielonej Górze, Gorzowie, Kołobrzegu, Inowrocławiu, Lubinie, Wolsztynie oraz Nowej Soli. Franczyzodawca liczy, że do końca roku sieć powiększy się o 3-4 nowe placówki.
– Interesują nas kandydaci z doświadczeniem handlowym, bądź przedsiębiorcy działający w pokrewnych branżach, ale nie tylko. Naszą ofertę kierujemy również dla młodych osób, poszukujących pomysłu na siebie – mówi Jakub Rawski, dyrektor ds. franczyzy Zachód Nieruchomości.

Zachód Nieruchomości Fot. Zachód Nieruchomości

Opłata wstępna w sieci Zachód Nieruchomości wynosi 3 tys. zł, oprócz niej franczyzobiorca co miesiąc odprowadza do centrali 800 zł oraz 5 proc. od osiąganych przychodów.

Inwestycja we franczyzowe biuro marki Zachód jest kalkulowana indywidualnie dla każdego partnera. Opłata wstępna wynosi 3 tys. zł, oprócz niej franczyzobiorca co miesiąc odprowadza do centrali 800 zł oraz 5 proc. od osiąganych przychodów.
– Każdy oddział zachowuje stylistykę jednolitą z wizerunkiem marki. Staramy się jednak, aby franczyzobiorca na początku działalności nie ponosił zbyt wielu kosztów, dlatego nie narzucamy jednego, określonego wystroju wnętrz – mówi Jakub Rawski.

Franczyzobiorcy przystępujący do sieci Zachód otrzymują dedykowaną swojemu oddziałowi zakładkę na stronie internetowej franczyzodawcy, a także bezpłatny dostęp do systemów zarządzania i eksportu ofert nieruchomości. Mogą również korzystać z autorskiego systemu CRM, jak również z gotowych wzorów umów i innych dokumentów firmowych. Franczyzobiorcy są szkoleni w zakresie prowadzenia oddziału i obsługi klienta. Właściciel Zachód Nieruchomości na stałe współpracuje z Domem Kredytowym Notus, dzięki czemu agenci mogą zaoferować klientom również pomoc w uzyskaniu finansowania zakupu nieruchomości.

Jak wynika z Raportu o franczyzie PROFIT system, w 2015 roku na polskim rynku nieruchomości pojawiły się dwa nowe systemy franczyzowe, zaś łączna liczba sieci sięgnęła 27. Była to jedyna z badanych w raporcie branż, w której nie zakończył działalności żaden franczyzodawca. Ten fakt, w połączeniu ze wzrostem liczby jednostek z 423 do 517, uświadamia, że franczyza odgrywa na tym rynku coraz większą rolę.