Motywacja na korcie

Ostatnio wśród pracodawców zaobserwować można kolejny trend. To zakup zajęć sportowych w najróżniejszych formach – od popularnego fitness, przez jogę i rozmaite sztuki walki, aż po lekcje tenisa.
Wtorek
02.12.2008
Rakieta do tenisa zamiast najnowszego modelu komórki? Fitness zamiast kolejnego laptopa? Dziś firmy, chcąc przywiązać do siebie pracowników, prześcigają się w pomysłach na budowanie zaufania i motywacji swojej kadry.
 

Oddany i odpowiednio zmotywowany pracownik, nie traktuje pracy jako codziennego przymusu od 9 do 17. Firmie oddaje nie tylko swoją wiedzę i czas, ale kreatywność oraz zaangażowanie. Warto jednak pamiętać, że taka osoba oczekuje czegoś w zamian. Już dziś wielu pracodawców inwestuje w kompleksowe pakiety medyczne, z których korzystać mogą nie tylko pracownicy, ale i ich rodziny. Mając na uwadze obecną kondycję służby zdrowia i niekończące się kolejki do specjalistów, perspektywa leczenia siebie i rodziny w prywatnej klinice bywa równie kusząca jak pensja znacznie wykraczająca ponad średnią krajową.

Ostatnio wśród pracodawców zaobserwować można kolejny trend. To zakup zajęć sportowych w najróżniejszych formach – od popularnego fitness, przez jogę i rozmaite sztuki walki, aż po lekcje tenisa. Te ostatnie poza umiejętnościami czysto sportowymi przynieść mogą dodatkowe korzyści. W Polsce coraz mocniej rozwija się kultura nieformalnych spotkań biznesowych, które miast podczas bankietów odbywają się na polach golfowych, czy podczas partyjki squasha. Doświadczeni handlowcy doskonale wiedzą, że nic tak nie łączy z kontrahentem jak wspólna pasja i hobby. A zatem można pokusić się o stwierdzenie, że tradycja minionej epoki polegająca na załatwianiu interesów przy kieliszku alkoholu zaczyna przybierać nieco zdrowsze dla naszych organizmów formy.

Jaki garnitur taki biznesmen

Godziny spędzone przed komputerem, kolejne upływające podczas niekończących się zebrań i szkoleń, potem jeszcze samochód bez którego nie jesteśmy w stanie dziś się obejść. Co to oznacza? Pozycję siedzącą, której nasze kręgosłupy zwyczajnie nie lubią. Do tego dochodzą jeszcze względy czysto estetyczne. Do lamusa odchodzi wizerunek specjalisty – niekwestionowanego eksperta w swojej dziedzinie – przyodzianego w porozciągany sweter, spod którego nieśmiało wygląda coraz lepiej rozwijający się mięsień piwny.

- Obrazy, jakimi karmieni jesteśmy przez media przesyłają jasny i dość czytelny komunikat: Chcesz być człowiekiem sukcesu? Musisz dobrze wyglądać! Wspaniale jeśli twój pracodawca zadba również i o to umożliwiając ci rozwój kondycji w ramach świadczeń pracowniczych – przekonuje Bartosz Dąbrowski z wrocławskiej szkoły tenisa Promaster. – Tenis doskonale rozwija wszystkie grupy mięśni. Poza tym stał się w naszym kraju sportem modnym, kojarzonym z biznesem i spotkaniami na wysokim szczeblu. Sport pomaga wyrobić cechy idealnego pracownika, takie jak systematyczność, dążenie do wywiązywania się z podjętych zobowiązań, a to już nic innego jak samodzielność i odpowiedzialność - dodaje.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018