25.02.2009

Szukasz oszczędności? Skorzystaj z outsourcingu

W czasach kryzysu warto postawić na outsourcing. Wśród jego największych korzyści wymienia się możliwość restrukturyzacji zatrudnienia, zapewnienie lepszej jakości usług, zwiększenia bezpieczeństwa oraz zracjonalizowanie gospodarowania finansami. A wszystko to przy oszczędnościach rzędu 20 proc.

Szczególnie gdy firma znajduje się w trudnej sytuacji, powinniśmy rozważyć skorzystanie z usług outsourcerów. Chłodnym okiem spojrzą na naszą firmę i ocenią czy funkcjonuje ona poprawnie, czy nie warto niektórych elementów poprawić lub całkowicie zmienić.

W czasach niepewności lepiej uelastyczniać koszty i nie inwestować środków w zasoby niegenerujące bezpośrednio zysków. Ponadto paradoksalnie ryzyko błędów zewnętrznych dostawców usług jest znacznie mniejsze niż własnych pracowników, nie wspominając o skali możliwych zabezpieczeń - umowy o pracę vs. umowy cywilno-prawne między podmiotami.

- Jeszcze kilka lat temu zatrudnienie firmy outsourcingowej uważane było za przyznanie się do braku umiejętności radzenia dobie z jakimś elementem funkcjonowania firmy – mówi Artur Milecki, manager w departamencie doradztwa gospodarczego Grant Thornton Frąckowiak, jednej z firm doradczo-audytorskich w Polsce. – Tymczasem jest to wyraz rozwagi i profesjonalizmu. Nic więc dziwnego, że wraz z dojrzewaniem polskiego biznesu do zachodnich standardów, popularność korzystania z outsourcingu rośnie – dodaje.

Do najpopularniejszych branż outsourcingowych zalicza się HR, księgowość, IT, telekomunikację, handel, catering, ochronę, sprzątanie, opiekę medyczną, windykację i reklamę. Optymalizacja kosztów, która wiąże się z zatrudnieniem firm outsourcingowych, wzmacnia pozycję finansową i konkurencyjną, co w obecnej sytuacji gospodarczej jest celem niejednego przedsiębiorstwa. Warto zatem zastanowić się nad tego rod

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora