17.12.2001

Można dostać spore dofinansowanie

Przedsiębiorcy wchodzący na zagraniczne rynki będą mogli ubiegać się o unijne dotacje

Jak podaje "Rzeczpospolita", prawdopodobnie już za kilka dni mali i średni eksporterzy oraz przedsiębiorcy zamierzający wchodzić na zagraniczne rynki będą mogli ubiegać się o unijne dotacje. Będą one bezzwrotne. Na początku 2002 r. wnioski dotyczące unijnego wsparcia będą mogli wypełniać także pozostali właściciele małych i średnich firm.

Dotacje będą przyznawane w ramach programu Phare 2000. W sumie dla właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) przeznaczono około 120 mln zł. To kolejna pula dotacji (tym razem unijna) na działania zbliżone do tych, których realizacja dofinansowywana jest już z polskiego budżetu.

Środki z Phare 2000 będą przyznawane na realizację działań w ramach pięciu programów wchodzących w skład Krajowego Programu Rozwoju MSP: "Wstęp do jakości", "Innowacje i technologie dla rozwoju przedsiębiorstw", "Przygotowanie do działania na rynku europejskim", "Wprowadzenie do eksportu" oraz "Program promocji eksportu". Oprócz tego środki unijne są przeznaczone na trzy inne: "Program Rozwoju dla Eksporterów", "Program Rozwoju Przedsiębiorstw", "Fundusz Dotacji Inwestycyjnych", tworzące w sumie jeden program: "Spójność Społeczna i Gospodarcza".

Wiecej: Rzeczpospolita, 11 grudnia 2001, "Dobra Firma"

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0