Konferencja na medal

Ponad 40 proc. ankietowanych właścicieli ośrodków szkoleniowych i konferencyjnych najczęściej organizuje konferencje na 30 osób.
Czwartek
28.08.2014
Firmy organizujące konferencje i szkolenia mogą przebierać spośród tysięcy ofert. Sprawdziliśmy, co decyduje o wyborze danego obiektu.
 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego na rynku działa ponad 3,6 tys. obiektów szkoleniowych. Konkurencja każdego roku staje się coraz większa, dlatego potrzebna jest promocja. Przeważa reklama w internecie, szczególnie zgłoszenie obiektu do bazy systemów rezerwacyjnych, takich jak booking.com czy hrs.pl. Nieocenione są pozytywne rekomendacje dotychczasowych klientów. To jednak nie wystarczy. Właściciele sal szkoleniowych i konferencyjnych inwestują w coraz lepsze wyposażone, a także poszerzają swoją ofertę o nowe usługi, np. SPA, saunę, kręgielnię w celu przyciągnięcia klientów. Na podstawie raportu opracowanego m.in. przez portal salebiznesowe.pl dowiadujemy się, jak odnaleźć się na tym konkurencyjnym rynku.

Większość szkoleń i konferencji organizowanych jest przez małe i duże przedsiębiorstwa (27 proc.). Najczęściej są to firmy zajmujące się usługami finansowymi (53 proc.) oraz edukacją (49 proc.). Istotnym przedsięwzięciem jest zainwestowanie w sprzęt audiowizualny, WiFi oraz miejsca do spędzenia wolnego czasu. Jest to związane z faktem, że wynajmujący chcieliby, aby zaproszeni przez nich goście mogli zintegrować się, na przykład w ogródku z grillem lub przy karaoke albo zrelaksować w strefie SPA. Dla 51 proc. respondentów decydująca jest lokalizacja. Firmy wybierają miejsca ulokowane w województwie, z którego pochodzą. Jednak w przypadku słabo rozwiniętej infrastruktury, decydują się na inne części Polski. Wynika to raczej ze względów prestiżowych. Wtedy odległość nie odgrywa już takiego znaczenia. Przy tak dużej konkurencji jednym z głównych powodów wyboru danego miejsca są koszty. Najczęściej proponowaną ceną organizacji szkolenia jest ta w przedziale od 2 do 4 tys. zł, natomiast organizacja konferencji to koszt 5-10 tys. zł.

W krakowskim hotelu Krakus za 4 godziny wynajmu sali konferencyjnej zapłacimy 200 zł. W cenę wynajmu wliczony jest ekran oraz flipchart. Jeśli jednak chcemy skorzystać z rzutnika multimedialnego, musimy za niego dopłacić 150 zł. Z badania wynika, że firmy zwracają też uwagę na liczbę sal dostępnych w obiekcie. Wzrósł odsetek preferowanej liczby sal z 1-2 do 3-4. Ponad 40 proc. ankietowanych odpowiedziało, że najczęściej organizuje konferencje na 30 osób. Właściciele firm najczęściej na organizację konferencji, szkoleń i targów decydują się w okresie między wrześniem a październikiem oraz między marcem a czerwcem. Natomiast preferowane dni to wtorki, środy lub czwartki.
(an)

 

 

 


POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Sklep zoologiczny

Co do samych sklepów zoologicznych to niewątpliwie jest ich bardzo dużo w sieci , ja jednak już od dawna korzystam z oferty tego https://www.krakvet.pl/ . Większość...

21 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Co się dzieje w przypadku gdy kursy bhp się nie odbędą? Wydaje mi się, że wtedy kary są bardzo wysokie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Finansowanie reklamy we franczyzie

Podstawowym źródłem finansowania działań marketingowych we franczyzie są środki pieniężne zebrane z wpłat na wspólny fundusz przeznaczony na ten cel. Jednakże w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

84 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018