Oferujemy szereg szkoleń z zakresu sprzedaży, a także obsługi serwisowej urządzeń. Każdy przyszły współpracownik otrzymuje pełne kompendium wiedzy, potrzebnej w prowadzeniu punktu z akcesoriami GSM.
Jakub Ilczewski, specjalista do spraw rozwoju sieci TeleExpert
Niedziela
08.10.2017
Potrzeba od 50 do 150 tys. zł, żeby otworzyć punkt z akcesoriami GSM – mówi Jakub Ilczewski, specjalista do spraw rozwoju sieci TeleExpert.
 

GSM to bardzo konkurencyjna branża?
To branża, która ciągle się rozwija, dlatego musimy być stale na bieżąco. Nas wyróżnia wyjątkowy asortyment akcesoriów, sygnowanych własną marką teleExpert. W ofercie posiadamy również oryginalne produkty znanych producentów. Oprócz sprzedaży i skupu telefonów oraz bogatego wyboru akcesoriów oferujemy także profesjonalny serwis. Posiadamy najnowocześniejszy certyfikowany sprzęt serwisowy oraz diagnostyczny. Rozszerzamy również zakres działań, poprzez wprowadzanie serwisu laptopów i komputerów PC. Szkolimy pracowników w tym kierunku. Co ważne, używamy oryginalnych podzespołów, podczas gdy rynek zalewają dzisiaj tanie zamienniki, które bardzo odbiegają jakością od oryginału. Dzięki dobrej współpracy z największymi hurtowniami w Polsce i w Europie uzyskujemy świetne ceny podzespołów, co oczywiście przekłada się na zadowolenie klientów. Pod naszym szyldem prowadzimy zarówno salony sprzedaży, jak i stoiska – wyspy handlowo-usługowe. Obecnie mamy w Polsce 8 własnych punktów i 8 franczyzowych.

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą?
Nie mamy konkretnych wymagań co do franczyzobiorców. Oferujemy szereg szkoleń z zakresu sprzedaży, a także obsługi serwisowej urządzeń. Każdy przyszły współpracownik otrzymuje pełne kompendium wiedzy, potrzebnej w prowadzeniu tego typu działalności. Dlatego osoba wcześniej nie związana z naszą branżą szybko może się w niej odnaleźć.

Jaką kwota trzeba dysponować na start inwestycji?
Z doświadczenia możemy powiedzieć że w zaokrągleniu jest to kwota od ok. 50 tys zł do około 150 tys. Wszystko zależy od konkretnego miejsca, wymagań galerii handlowej, wielkości punktu, tego, czy ma to być wyspa czy salon z zapleczem itp. Wyposażenie punktu to głównie narzędzia serwisowe, których koszt waha się od około 1,5 tys. zł za podstawowy sprzęt do ok. 8 tys. zł za elementy już zaawansowane. Kolejne wydatki to oczywiście telefony oraz akcesoria. Tu kwoty wahają się od 10 do 15 tys. zł. Opłata licencyjna wynosi 5 tys. zł netto. Franczyzowa opłata stała zawiera opłatę marketingową i jest zależna od lokalizacji punktu. Zawiera się w widełkach od 500 do 2 tys. zł. Szacunkowy czas zwrotu z inwestycji to zwykle okres od 6 do 12 miesięcy.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska

mwojniak@franchising.pl


POPULARNE NA FORUM

Sferis powiększa sieć

Great share, your blog is awesome! Dream League Soccer 2018 Kits

8 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Dobry konwerter do talerza satelitarnego.

Witam wszystkich , posiadam duży talerz satelitarny jeszcze od poprzedniego dostawcy telewizyjnego, od roku mam umowę z innym i jest zdecydowanie lepszy odbiór. Czy...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Zarabiać przez telefon

Really your post is really very good and I appreciate it. It’s hard to sort the good from the bad sometimes.You definitely put a new spin on a topic thats been written about...

3 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Sferis powiększa sieć

Nice post,i like your article,great way of explanation.Looking for more articles like this, Also check my website color switch Thank you!

8 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

7 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post. Refer: zombs royale free to play!!

4 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful vex 3

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018