Jaki jest polski franczyzobiorca?

Piątek
25.10.2002
W specjalnym dodatku o franczyzie Puls Biznesu i Franchising.pl spróbowały uszeregować kategorie polskich franczyzobiorców.
 
Oto grupy zawodowe i społeczne, z których rekrutuje się najwięcej osób prowadzących działalność gospodarczą na zasadzie franczyzy.

  • Studenci ostatnich lat - pochodzący z bogatych rodzin, myślący o założeniu pierwszego, własnego biznesu.
  • Pracownicy najemni — dobrze płatni fachowcy na stanowiskach w czołowych polskich firmach. Najczęściej decyzja zapada na poziomie rodziny, np. żona zwalnia się z pracy i prowadzi działalność gospodarczą na zasadzie franczyzy, mąż pomaga jej, a jego etat stanowi zabezpieczenie na wypadek gdyby przedsięwzięcie się nie powiodło.
  • Prywatna inicjatywa — średni biznesmeni, ich firma rodzinna nie jest już dość dochodowa, chcą zmienić branżę, szukają nowych pomysłów.
  • Zamożni inwestorzy - osoby, które od dawna prowadzą jakiś biznes, a poszukują nowych możliwość inwestycyjnych lub dywersyfikują portfel inwestycji.
  • Chwilowo bezrobotni z gotówką - najczęściej są to osoby ze średnim wykształceniem, zwolnione niedawno z pracy najczęściej nie ze swojej winy, które dostały kilkadziesiąt tysięcy zł odprawy. Są na tyle przedsiębiorczy, ze w każdym wieku mogą zająć się biznesem.
  • Niezależni handlowcy - franczyza jest dla nich metodą integracji i wzmocnienia swojej pozycji na rynku (dotyczy szczególnie branży sklepów spożywczych, np. Chata Polska, Lewiatan, LD, Rabat).
Monika Niewinowska (Puls Biznesu, 24.10.02, str.24), Arkadiusz Słodkowski (Franchising.pl)
Puls Biznesu

POPULARNE NA FORUM

Firma zajmująca się odszkodowaniami - warto?

Warto podjąć współpracę z EuCO. Mają naprawdę dobre warunki. Moje zdanie jest takie, że najlepiej współpracować z dobrymi, znanymi na rynku firmami.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2018
Pomysł na biznes - restauracja regionalna

Lady i regały, w tym lady i szafy mroźnicze czy witryny grzewcze dostaniecie w http://frigosystem.com.pl/ ze Szczecina. Firma jest mega solidna, sprzety działają...

52 wypowiedzi
ostatnia 27.05.2018
Ruszają regionalne targi franczyzy

Assignment Writing Service the writer affiliated with the writing companies are highly qualified as the criteria of being a professional writer is Master’s degree at least...

8 wypowiedzi
ostatnia 26.05.2018
Promocja firmy w katalogach internetowych

Jak maiłabym wybrać firmę, która ma moją firmę rozreklamować w katalogach, czy poprowadzić kampanię AdWords to zdecydowałabym się na popularnego i skutecznego...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

Może warto pomyśleć o filmie promocyjnym czy produktowym? Produkcja tego rodzaju filmów może się zająć http://www.imperiafilm.com/ z Krakowa. Dla nas zrobili...

202 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jak zareklamować mały sklep przez Internet?

Ja wynajęłam firmę https://www.grupafaro.pl/ do prowadzenia dla mnie reklam adwords w google i są skuteczni, przybywa mi wejść i klientów. Także mogę polecić, widać...

64 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Majątek pod ochroną

Apk ideas makes no representations, warranties, or assurances as to the accuracy Read More

1 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

A może tak reklama tv?

202 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018