17.01.2001

Drodzy Goście portalu!

Profesor Martin Mendelsohn z Horwath Franchise specjalnie dla portalu franchising.pl

Dołączając do Horwath Franchise Services Group firma PROFIT system stała się członkiem wielkiej, ogólnoświatowej grupy konsultantów franchisingowych. Firma rozpoczęła swoją pracę od przygotowania narzędzi do rozwoju rynku sieci franchisingowych w Polsce; stworzyła tematyczny portal, najtańsze narzędzie komunikacji pomiędzy biorcami i dawcami licencji oraz wszystkimi zainteresowanymi tematyką franchisingu.

Chciałbym osobiście pogratulować nowego przedsięwzięcia dyrektorowi programowemu portalu p.Andrzejowi Krawczykowi i jego zespołowi. Andrzej Krawczyk jest pierwszym licencjonowanym konsultantem Horwath Franchise Services Group w Europie Środkowej i Wschodniej.

Jeśli Państwo pozwolicie, chciałbym teraz bliżej przedstawić naszą organizację.

Horwath Franchise Services Limited jest wspólnym przedsięwzięciem Horwath International i Eversheds. Horwath International stworzył jedną z największych międzynarodowych sieci firm księgowych i firm doradczych w zakresie zarządzania, która jest obecna w ponad 90 krajach, ma 400 biur oraz 14,000 partnerów i pracowników. Eversheds jest trzecią co do wielkości kancelarią prawniczą na świecie, która zatrudnia około 1,750 prawników w 19 biurach w Europie, i która dzięki strategicznemu sojuszowi świadczy usługi prawnicze także na Dalekim Wschodzie. Eversheds jest jednym ze światowych liderów w usługach doradczych w zakresie franchisingu. Horwath Franchise Services Group stanowi wyjątkową kombinację doświadczenia firmy Horwath w doradztwie w zarządzaniu z wiedzą Eversheds na temat franchisingu.

Wszyscy konsultanci franchisingowi są oceniani i szkoleni. Obecnie w ramach sieci działa na wszystkich kontynentach 25 podmiotów doradzających we franchisingu a ich liczba będzie wzrastać z roku na rok. Sieć Horwath Eversheds świadczy także usługi międzynarodowym sieciom franchisingowym oraz przyszłym franchisobiorcom próbując ich ze sobą skojarzyć poprzez rejestr franchisingowy Horwath.

Nasi polscy konsultanci mają dostęp do know-how i doświadczenia całego systemu; ich klienci mogą także liczyć na pomoc członków sieci Horwath w 90 krajach.

Wszystkim uczestnikom polskiego rynku franchisingowego życzę sukcesów w biznesie i owocnej współpracy z naszymi doradcami.

MARTIN MENDELSOHN
Prezes, Horwath Franchise Services Ltd.
Dyrektor Działu Franchisingu w Eversheds

Martin Mendelsohn jest prawnikiem, partnerem w kancelarii prawniczej Eversheds w Londynie. Specjalizuje się w zagadnieniach franchisingu od ponad 35 lat. Jest niekwestionowanym autorytetem w tej tematyce w skali całego świata. Martin Mendelsohn opublikował wiele książek na temat franchisingu, w tym między innymi: „The Guide to Franchising”, „How to Evaluate a Franchise” oraz „The Franchisor’s Manual”. Prof. Mendelsohn współpracował z wieloma organizacjami międzynarodowymi i agendami rządowymi nad realizacją projektów związanych z franchisingiem. W Polsce doradzał Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów w kwestiach związanych z franchisingiem i ochroną konkurencji. Prof. Mendelsohn wykłada prawo franchisingu w Queen Mary Westfield College w London University oraz w City University Business School. Jest także stałym konsultantem British Franchise Association (BFA) i twórcą kodeksu etyki BFA oraz wydawanego pod auspicjami BFA przewodnika „The Ethics of Franchising”.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0