14.02.2001

Tesco odwoła się od decyzji Poznania

Władze Poznania nie zgodziły się na lokalizację hipermarketu.

Puls Biznesu poinformował, że władze Poznania nie zgodziły się na proponowaną przez Tesco lokalizację drugiego hipermarketu w mieście. Firma zamierza się od tej decyzji odwołać. Przedstawiciele Tesco zwrócili się do Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta o warunki budowy i zagospodarowania terenu przy ul. Jeleniogórskiej, na którym miał powstać drugi w Poznaniu hipermarket firmy. Urząd miasta nie zgodził się jednak na proponowaną lokalizację inwestycji.

Według Michała Paryska z zarządu Poznania, przyczynami wydania odmownej decyzji było ryzyko sparaliżowania komunikacji w tej części miasta, w której Tesco zamierza zbudować hipermarket, oraz miejskie plany budowy zajezdni tramwajowej na działce przy ul. Jeleniogórskiej – napisał dziennik.

Zadowoleni z decyzji są natomiast poznańscy kupcy, którzy od wielu lat apelują o to, by ich interesy były uwzględniane podczas podejmowania decyzji przez samorząd miejski. Zdaniem Romana Dery, prezesa Wielkopolskiego Zrzeszenia Handlu i Usług, odmawiając Tesco zgody na lokalizację po raz pierwszy władze stolicy Wielkopolski postąpiły odważnie. - Jesteśmy przeciwni lokalizacji centrów handlowych w mieście. Hipermarkety tak, ale poza miastem. Jeżeli Tesco powstałoby przy ul. Jeleniogórskiej, to nie wyobrażam sobie życia mieszkańców w tej części Poznania. Utrudnienia komunikacyjne byłyby ogromne i bardzo uciążliwe – powiedział Pulsowi Biznesu Roman Dera.

Więcej: Sławomir Erkiert, Puls Biznesu, 14 lutego 2001

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0