16.12.2002

Mexx w Polsce

Holenderska sieć odzieżowa Mexx w listopadzie otworzyła licencyjny sklep w Bydgoszczy.

Sprzedawana jest w nim odzież Women Mexx i Men Mexx. Kolejne sklepy funkcjonujące na zasadzie franchisingu powstaną w marcu przyszłego roku w Gdańsku i Warszawie. Będą to pierwsze punkty handlowe Mexx oferujące wyłącznie wyroby firmy.

Dotychczas produkty naszej marki były dostępne tylko w wydzielonych powierzchniach handlowych w sieci sklepów Royal Collection – powiedziała Supermarketowi Polska Magdalena Fedorowicz, business development manager Mexx Polska.

Mexx Polska jest częścią firmy Mexx Eastern Europe z siedzibą w Budapeszcie. W Polsce na początku przyszłego roku powstanie odrębna spółka. - Szukamy nowych lokalizacji. Zainteresowani jesteśmy sklepami w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i innych największych miastach. W stolicy rozmawiamy z właścicielami dużych centrów handlowych, a w innych miastach szukamy nieruchomości w atrakcyjnych ciągach handlowych. Nie będziemy też zrywać współpracy z Royal Collection. Staramy się umieszczać nasze salony w takich miejscach, aby nie tworzyć bezpośredniej konkurencji – dodała Magdalena Fedorowicz.

Więcej: Supermarket Polska, nr 12, grudzień 2002, str.12

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0