Galerie handlowe wokół dworców

Wtorek
14.01.2003
Tereny wokół dworców coraz częściej stanowią przedmiot zainteresowania inwestorów.
 
W Warszawie, obok Dworca Centralnego oraz w Krakowie, obok Dworca Autobusowego planowana jest budowa wielkich powierzchni biurowych i handlowych, wraz z lokalami usługowymi, hotelami i parkingami.

W stolicy początek inwestycji rozpocznie się już w czwartek, 16 stycznia. Nastąpi wówczas wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę kompleksu Złote Tarasy. Spółka Złote Tarasy zawiązana przez ING Real Estate i gminę Warszawa Centrum zbuduje kompleks budynków o powierzchni ponad 200 tys. m kw.

Przy ul. Emilii Plater powstanie hotel, od strony ul. Złotej i hotelu Holiday Inn – dwa biurowce wygięte w łuk, a multipleks przy al. Jana Pawła II i blisko Dworca Centralnego. Plac między nowymi budynkami oplotą tarasy – galerie pełne sklepów, kawiarni i restauracji, a całość przykryje dach ze szkła o sfalowanej strukturze. Koszt inwestycji szacowany jest na miliard złotych. Złote Tarasy będą gotowe w 2005 r.

Nieco później tego typu inwestycja powstanie w Krakowie. Amerykański deweloper Tishman Speyer Properties pozyskał wszystkie grunty wokół Dworca Autobusowego pod budowę projektu zwanego Nowe Miasto. Tereny będą gotowe do zabudowy na początku 2004 r.

Pierwsza faza projektu Nowe Miasto zakłada budowę powierzchni biurowych i handlowych, lokali usługowych, hotelu, ciągów komunikacyjnych oraz miejsc parkingowych.

Na podobny projekt zabudowy czekają tereny wokół Dworca Głównego w Poznaniu.

doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Hej, od czego zacząć? Zakładając, że przoedmiot działalności masz ustalony, ja skupiłabym się na formie platności. W dzisiejszych czasach, ludzie chcą płacić...

102 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Assignment help service in usa for the student seeking help. We are provide the assignment help, writing service with the professional academic writer in minimal price.

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

assignment help

84 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Sklep zoologiczny

Co do samych sklepów zoologicznych to niewątpliwie jest ich bardzo dużo w sieci , ja jednak już od dawna korzystam z oferty tego https://www.krakvet.pl/ . Większość...

21 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Nie zapomnij o szkoleniach bhp

Co się dzieje w przypadku gdy kursy bhp się nie odbędą? Wydaje mi się, że wtedy kary są bardzo wysokie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Finansowanie reklamy we franczyzie

Podstawowym źródłem finansowania działań marketingowych we franczyzie są środki pieniężne zebrane z wpłat na wspólny fundusz przeznaczony na ten cel. Jednakże w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Polecam reklame w aplikacji która łączy klientów z partnerami handlowymi. Koszt 0 zł. Płacimy do 5% kwoty której klient u nas zostawił. Czyli tak naprawdę płacimy...

407 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

84 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018