Tajemnicze rozmowy franczyzowe

Poniedziałek
10.02.2003
Orlen i niebieskie stacje ustalają zasady współpracy.
 
Od warunków, jakie uda się wynegocjować przedstawicielom Stowarzyszenia Właścicieli Stacji Patronackich PKN Orlen z zarządem koncernu, zależy przyszły kształt sieci z głową orła w logo. Rozmowy toczą się mozolnie, a sieć stacji franczyzowych rozwija się powoli i z dala od oczu obserwatorów.

Do połowy stycznia koncern podpisał kilkadziesiąt umów franczyzowych, następnych kilkadziesiąt jest w przygotowaniu. Biuro prasowe PKN nie podaje szczegółów, wskazując jedynie na wzorcową umowę zawartą w Wiśle, ale i jej warunki trzyma w tajemnicy. Podkreśla, że jest to umowa z właścicielem, który nie należał do stacji patronackich.

Sami zainteresowani, czyli operatorzy niebieskich stacji Petrochemii Płockiej, niewiele wiedzą o szczegółach negocjacyjnych. Janusz Tatarski, prezes Stowarzyszenia potwierdza, że ostatnie propozycje Orlenu wyglądały następująco: opłaty miesięczne na rzecz PKN: franczyza 5 tysięcy złotych i jeden procent od obrotu stacji, upust na tonie paliwa 20 zł, próg umożliwiający przystąpienie do sieci – 2 mln ton sprzedawanego paliwa w ciągu roku. Zdaniem niektórych stacyjników opłaty te są za wysokie i jeżeli oferta koncernu miałaby taka pozostać, to nie przystąpią do sieci. - W wypadku naszej stacji byłoby to około 15 tysięcy złotych miesięcznie. To dla nas bardzo dużo - mówi Jacek Kuźnik ze stacji w Piotrowicach.

Tatarski twierdzi, że podczas spotkania z kierownikiem Działu Sieci Patronackich i Franchisingowych PKN Markiem Meksułą przedstawił nową propozycję. Stowarzyszenie gotowe byłoby zaakceptować umowy, na mocy których miesięczne opłaty franczyzowe kształtowałyby się na poziomie 3,5 tys. zł plus 1 proc. od obrotów. Chciałoby za to upustu w wysokości 40 zł na tonie paliwa.

Więcej: Stacja Benzynowa, luty 2003, nr 2, str. 27
Stacja benzynowa

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

I’m excited to uncover this page. I need to to thank you for ones time for this particularly fantastic read!! I definitely really liked every part of it and i also have you...

59 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

59 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

59 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

59 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018