10.03.2003

Szwy na wierzchu

Wolność inspirowana stylem hipisowskim, grafiką i kwiatami - tak można krótko scharakteryzować najnowszą kolekcję Mexx dla kobiet i mężczyzn.

Gazeta Wyborcza w dodatku Supermarket opisuje nową kolekcję odzieżowej firmy MEXX.

W linii dla kobiet Mexx proponuje dużo pasków, kolorowych zestawień, kombinacji w odwróconych splotach. Spiralne i geometryczne wzory zestawianie są z bielą. Wiosna to pora silnych kontrastów kolorystycznych – do czarnych lub beżowych spodni nosi się białe, niebieskie lub czerwone topy. Modne są też białe bluzki w stylu Carmen oraz tuniki z materiałów lekko pomarszczonych lub lejących się – jak jedwab – nadruki na przezroczystym jedwabiu oraz panelowe. Dżinsy mają wzorzyste aplikacje i lekko romantyczną konwencję. Kluczowym elementem kolekcji są bawełniane tkaniny i dzianiny. Dominujące kolory to ziemisty beż, zieleń mchu, czerń.

Panowie mogą wybierać spośród kurtek – pilotek. Łączy się je z szerokimi spodniami o opuszczonej talii. Modna kolorystyka to khaki w połączeniu z czerwienią i bielą.

Modny mężczyzna powinien nosić w tym sezonie pomarszczone koszule, spodnie łyżwiarskie i szorty bermudy. Szczegóły są bardzo wyraźne: kontrastujące szwy, tasiemki, metalowe lamówki.

Z kolei dżinsy występują w różnych wariantach drelichu – są cienkie paski, sprane, wycierane, z nadrukami indygo. Ich styl oscyluje pomiędzy swobodnymi, rozkloszowanymi i zupełnie luźnymi. Tę część kolekcji uzupełniają modne dżinsowe blezery łączone z mocno spranymi i wytrawionymi topami.

Więcej: Gazeta Wyborcza, dodatek Supermarket, 7 marca 2003 rok.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0